OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

22.07.2018r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości wypoczywających na wakacjach w naszym mieście i parafii.
 2. Przypominamy o nowym adresie strony internetowej naszej parafii przemienienie.oblaci.pl. Zachęcamy do odwiedzania.
 3. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy święto św. Brygidy – zakonnicy, patronki Europy, we wtorek wspomnienie św. Kingi dziewicy, w środę święto św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa patrona kierowców, a w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców NMP, dziadka i babci Pana Jezusa.
 4. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa w środę na Msze święte zapraszamy wszystkich kierowców. Po Mszy świętej porannej i wieczornej będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Zapraszamy wszystkich ze swoimi samochodami, rowerami, motorami, motorynkami, skuterami, bryczkami, hulajnogami, powozami i wszelkimi innymi pojazdami.
 5. Wszystkich kierowców zachęcamy do włączenia się do akcji 1 grosz za 1 kilometr MIVA Polska. Przekazane środki pomagają polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Z tej akcji korzystają również Misjonarze Oblaci MN rozsiani po całym świecie. Szczegóły akcji w gablocie na plakacie.
 6. 27 i 28 lipca wyrusza Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę, otoczmy pielgrzymów naszą modlitwą. Przy bocznym ołtarzu nadal wystawiona jest skrzynka, do której można składać prośby, które będą omadlane przez pielgrzymów w drodze na Jasną Górę.
 7. Wszystkich miłośników rowerów serdecznie zapraszamy na IX Rowerową Pielgrzymkę z Elbląga na Jasną Górę w terminie 5-11.08.2018r. Szczegółowe informacje na stronie internetowej ryjewo-kozal.pl oraz na plakacie wywieszonym w gablocie.
 8. W okresie wakacji w naszym kościele zapraszamy na dodatkową Mszę Św. w niedziele i święta o godzinie 21:00 a kancelaria parafialna jest czynna tylko w soboty od 8:00 do 10:00. Pilne sprawy prosimy zgłaszać w tygodniu po wieczornej Mszy św.
 9. Parafialny Zespół Caritas w miesiącu lipcu zawiesza swoją działalność z racji urlopów.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności + Bronisławę Żurkowską

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…