OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

05.08.2018r.

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości wypoczywających na wakacjach w naszym mieście i parafii.
  2. Przypominamy o nowym adresie strony internetowej naszej parafii przemienienie.oblaci.pl. Zachęcamy do odwiedzania.
  3. Jutro wielkie święto naszej Parafii – Odpust Przemienienia Pańskiego. Msze święte o 7:00, 10:00 i 18:00. O godzinie 17:15 nabożeństwo różańcowe z zawierzeniem Parafii, o godzinie 18:00 uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną. Serdeczne zapraszamy wszystkich parafian i gości. Pomóżmy dotrzeć do kościoła również osobom starszym i chorym z naszej parafii. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. Łukasz Krauze OMI wykładowca z WSD w Obrze.
  4. W czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy, W piątek święto św. Wawrzyńca, w sobotę wspomnienie NMP Świętolipskiej Matki Jedności Chrześcijan.
  5. Parafia św. Andrzeja Boboli zaprasza na uroczystość pobłogosławienia stacji Drogi Krzyżowej poświęconej pobytowi Karola Wojtyły nad Jeziorakiem na Gizerku. Uroczystość rozpocznie się 10 sierpnia 2018 r. o godz. 17.00 przy I stacji przy Kościele na Lipowym Dworze, a następnie Msza Święta ok. godz. 18.00. Stacje drogi Krzyżowej pobłogosławi abp Wojciech Polak, Prymas Polski.
  6. W Niedzielę 12 sierpnia, Caritas przeprowadzi zbiórkę pieniężną dla „rodzin i osób samotnych, najbardziej potrzebujących z naszej parafii”.
  7. Burmistrz Miasta Iławy oraz Iławskie Centrum Kultury – organizatorzy 48 Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego OLD JAZZ MEETING – Złota Tarka, zapraszają wszystkich mieszkańców Iławy oraz przebywających w naszym mieście gości na Mszę Świętą Jazzową, z udziałem Ewy Urygi z zespołem, która odbędzie się w dniu 12 sierpnia 2018 r. o godzinie 14.00 w Amfiteatrze Miejskim w Iławie.
  8. W okresie wakacji w naszym kościele zapraszamy na dodatkową Mszę Św. w niedziele i święta o godzinie 21:00 a kancelaria parafialna jest czynna tylko w soboty od 8:00 do 10:00. Pilne sprawy prosimy zgłaszać w tygodniu po wieczornej Mszy św.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności + Tadeusza Zielińskiego, Janusza Jędrychowskiego oraz Stanisława Borka.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…