NINIWA

NINIWA to wspólnota  ludzi młodych, którzy chcą  zbliżyć się do Boga – pięknego, bliskiego, interesującego, wspierającego i kochającego. On jest najbardziej obecny w Kościele. Chcemy razem z Tobą odkrywać Go i doświadczać na co dzień, w nauce, rozrywce, pracy, hobby, sporcie czy innej aktywności!

NINIWA to miejsce, w którym można spotkać wielu wspaniałych ludzi, przyjaciół na całe życie. Ludzi, na których pomoc zawsze możemy liczyć.

NINIWA jest przedłużeniem i kontynuacją oblackiego charyzmatu. Oznacza to dla nas wyjście z Ewangelią do naszych rówieśników, którzy nie doświadczyli w swoim życiu miłości Boga i nie poznali żywego Jezusa.

Co jest naszym celem:?

 

  • Budowanie wspólnoty młodych ludzi, żyjących charyzmatem św. Eugeniusza de Mazenoda- założyciela Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej
  • Ewangelizacja w swoim otoczeniu.
  • Odpowiadanie na realne i aktualne potrzeby duchowe młodych ludzi.
  • Rozwijanie NINIWY jako miejsca spotkania, modlitwy i odpoczynku

 

Spotykamy się w KAŻDY PIĄTEK o godzinie 19.00 w salce parafialnej. Na spotkaniach rozważamy Słowo Boże, formujemy się, śpiewamy, jemy i dobrze się bawimy. Często organizujemy wyjazdy (rekolekcje) do wielu miejsc w Polsce. Zapraszamy wszystkich młodych od siódmej klasy szkoły podstawowej, aż do studentów (włącznie).

Opiekunem duchowym wspólnoty jest:  o. Piotr Malczewski OMI.