Każdy chrześcijanin jest odpowiedzialny za ewangelizację. Ponad cztery miliardy ludzi nie znają Chrystusa. Nie chcemy być obojętni: przyłącz się do Przyjaciół Misji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – zostań misjonarzem. Przez modlitwę, ofiarowane Bogu cierpienia i radości, przez dobre uczynki i materialną pomoc dla potrzebujących będziesz uczestniczył w głoszeniu Ewangelii najbardziej opuszczonym. Jako przyjaciel misji staniesz się modlitewnym i materialnym zapleczem misjonarzy i misjonarek, którzy opuścili rodzinny kraj w celu zdobywania nieśmiertelnych dusz dla Chrystusa.

Przyjacielem Misji może zostać każdy, bez względu na wiek, wystarczy przyjść na spotkanie Przyjaciół Misji w naszej parafii lub skontaktować się z opiekunem.

Przywileje Przyjaciół Misji Oblackich

Osoby, należące do wielkiej rodziny oblatów, mają udział w zasługach całego Zgromadzenia zakonnego, a szczególnie misjonarzy pracujących we wszystkich częściach świata, dlatego:

– każdego dnia odprawia się 5 Mszy Świętych za Przyjaciół Misji – żyjących i zmarłych;

– przyszli misjonarze, przebywający w nowicjacie i w seminarium, oraz oblaci na całym świecie modlą się za żyjących i zmarłych Przyjaciół Misji;

– Przyjaciele Misji Oblackich mogą korzystać pod zwykłymi warunkami z odpustów zupełnych przysługujących Zgromadzeniu: w dniu zgłoszenia się do Przyjaciół Misji, 19 marca (uroczystość św. Józefa) i w święta Matki Bożej.

Cele działalności Przyjaciół Misji Oblackich:

– pomagają oblatom nieść Dobrą Nowinę o zbawieniu całemu światu;

– modlą się indywidualnie i wspólnotowo w intencji misji i powołań misyjnych;

– w miarę możliwości składają dobrowolne ofiary lub dary materialne na potrzeby misji;

– ofiarują Bogu swoje cierpienia i radości oraz dobre uczynki na rzecz misji.

 SAM CHRYSTUS ZAPRASZA CIĘ DO WSPÓŁPRACY.

PODZIEL SIĘ SWOJĄ WIARĄ !

DOŁĄCZ DO NAS !

Opiekunem duchowym wspólnoty jest:  o. Damian Majcherczak OMI