Ogłoszenia duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  24.09.2023 r.

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości, którzy przyłączyli się dzisiaj do naszej wspólnej modlitwy.
 2. Wspólnota Żywego Różańca organizuje wyjazd autokarem do Gietrzwałdu 7 października (sobota). Koszt – 30 zł. Wyjazd o godzinie 8:00 sprzed kościoła. Powrót około 16:30. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 3. We wtorek 26 września kancelaria parafialna czynna od 16:00 – 17:00.
 4. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania – tych, którzy będą bierzmowani w tym roku – odbędzie się w środę, tj. 27 września, o 19:00 w kościele. Obecność obowiązkowa!
 5. W przyszłą niedzielę o godzinie 11:30 msza św. z poświęceniem różańców dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii św.
 6. W czwartek zapraszamy wszystkich lektorów oraz tych, którzy chcieliby czytać Słowo Boże podczas Mszy św. na spotkanie o 18:30 razem ze wspólnotą Betania. Zapraszam do dołączenia do wspólnoty Betania, która rozważa Słowo Boże. Spotkania odbywają się w każdy czwartek po wieczornej Mszy św.
 7. Rozpoczynamy zapisy dla kolejnej grupy pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania. Karty zgłoszeń można odebrać w zakrystii. Szczegóły i zapisy u o. Piotra.
 8. W niedzielę 1 października o 18:00 serdecznie zapraszamy do Hali Sportowo-Widowiskowej w Iławie na Koncert Finałowy V Warsztatów Gospel nad Jeziorakiem. Wystąpią znakomici artyści chrześcijańscy z Polski i Wielkiej Brytanii. Wejściówki do nabycia przez Internet lub bezpośrednio przed koncertem. Szczegóły na plakacie.
 9. W liturgii tygodnia wspominamy: w środę – św. Wincentego a Paulo, w czwartek – św. Wacława, w piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima.
 10. Ministranci naszej parafii wraz z opiekunem zapraszają na turniej w grę FIFA. Turniej odbędzie się 30 października o godz. 9.00 w sali parafialnej. Zapisy u o. Damiana. Liczba miejsc jest ograniczona.
 11. Zachęcamy do przynoszenia kwiatów ogrodowych do dekoracji naszego kościoła. Można zostawiać je w zakrystii.
 12. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem. Można nabyć też książki przybliżające postać naszego założyciela św. Eugeniusza de Mazenoda.

 


Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  10.09.2023 r.

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości, którzy przyłączyli się dzisiaj do naszej wspólnej modlitwy.
 2. Dziś II niedziela miesiąca. Składam ogromne podziękowania za Wasze dzisiejsze wsparcie naszego trwającego remontu. Nadal potrzeby są ogromne i to dzięki Wam możemy powoli iść do przodu. Za waszą modlitwę, ofiary i wszelkie gesty wsparcia składam ogromne, ogromne Bóg Zapłać.
 3. Zapisy dzieci do przyjęcia sakramentu Eucharystii w roku 2024 w kancelarii parafialnej 11-go i 12-go września po wieczornej Mszy św. do godziny 20. W poniedziałek 11-go września zapraszamy rodziców z dziećmi z klas 3A i B, we wtorek 12-go września z klas 3C i D oraz rodziców i dzieci uczące się poza SP nr 3. Karty zgłoszeń można odebrać w zakrystii.
 4. W środę dzień fatimski. O godzinie 18:00 Msza św. zbiorowa, nowennowa do MB Fatimskiej. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 20:00 różaniec fatimski z procesją. Zachęcam do przyniesienia spisanych na kartkach próśb do Matki Bożej Fatimskiej, które odczytamy podczas nabożeństwa. Zabierzmy ze sobą świece.
 5. W liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek wspomnienie Imienia Maryi (to także rocznica zwycięskiej bitwy króla Jana Sobieskiego i wojsk polskich pod Wiedniem w 1683 r.), w środę – św. Jana Chryzostoma, w czwartek – święto Podwyższenie Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę świętych męczenników: papieża Korneliusza i bp. Cypriana.
 6. Dziś rozpoczyna się XIII. Tydzień Wychowania, który przeżywamy zwłaszcza w kontekście beatyfikacji rodziny Ulmów. Rodzina to dla dziecka pierwsza szkoła, bardzo ważne miejsce edukacji.
 7. Zachęcamy do przynoszenia kwiatów ogrodowych do dekoracji naszego kościoła można zostawiać je w zakrystii.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem, można nabyć też książki przybliżające postać naszego założyciela św. Eugeniusza de Mazenoda.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności + Barbarę Koziarek.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…