Ogłoszenia duszpasterskie 23.09.2018

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

23.09.2018r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. W tym tygodniu wspominamy w czwartek św. Wincentego a Paulo, w piątek św. Wacława, a w sobotę św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 3. Z racji trwających nadal wakacji studenckich zapraszamy na dodatkową mszę świętą w niedziele września o godzinie 21:00 za tydzień ostatnia.
 4. Zapraszamy na rekolekcje „STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary”, które odbędą się 6 października na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Zapisy jeszcze tylko dzisiaj po mszach św. Koszt wyjazdu: 80 zł. Szczegóły na plakacie i u o. Dominika u niego również zapisy.
 5. Zachęcam do nabycia pięknych albumów wydanych z okazji 25-lecia diecezji elbląskiej pokazujących piękno wszystkich parafii diecezji i innych pięknych i wartościowych książek. Być może niekiedy szukamy czegoś na prezent, więc można skorzystać z propozycji. Albumy i książki do nabycia w Kancelarii w godzinach otwarcia.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności + Krzysztofa Gałązkiewicza.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Ogłoszenia duszpasterskie 16.09.2018

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

16.09.2018r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. W tym tygodniu wspominamy we wtorek święto św. Stanisława Kostki - jezuity, patrona Polski, młodzieży i dzieci. Trwa rok liturgiczny poświęcony temu Świętemu. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. wieczorną, po której udzielimy specjalnego błogosławieństwa rodzicom, młodzieży i dzieciom. W tym dniu odpust w kaplicy DPS w Iławie. Suma odpustowa w DPS-ie o godzinie 11:00. W piątek wspominamy św. Mateusza - apostoła, autora pierwszej Ewangelii. Wszystkim celnikom i ich rodzinom, a także pracownikom straży granicznej, księgowym i urzędnikom podatkowym życzymy błogosławieństwa przez wstawiennictwo ich Patrona.
 3. Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej od najbliższego tygodnia wznawia misję odwiedzania domów naszej parafii dzieląc się doświadczeniem przeżywanej wiary w swoim życiu. Polecam ich waszej gościnności, przyjmijcie ich bez lęku podejmując wspólną rozmowę.
 4. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin Okręg Iława zaprasza na zajęcia do Iławskiej Katolickiej Akademii Rodzinnej. Warsztaty inauguracyjne już 28 września o godzinie 18:00. Temat: Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt. Zajęcia w sali Państwowej Szkoły Muzycznej w Iławie poprowadzi certyfikowany ratownik medyczny. Szczegóły na plakacie.
 5. Z racji trwających nadal wakacji studenckich zapraszamy na dodatkową mszę świętą we wszystkie niedziele września o godzinie 21:00.
 6. W tym tygodniu rozpoczynamy zapisy do I komunii świętej w naszej parafii. Terminy zapisów: 18, 20 i 21 września od 19:00 do 20:00 w kancelarii. Szczegóły na stronie internetowej i u o. Karola.
 7. Zapraszamy na Diecezjalny Dzień Skupienia Żywego Różańca 6 października w Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu. Wyjazd o godzinie 8:00 powrót około 18:00, koszt 20 zł, zapisy w zakrystii.
 8. Śpiewaków, chórzystów, uczestników zespołów i scholii kościelnych zachęcamy do udziału w X. Warsztatach Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w Pasłęku w dniach 29-30 września br. pod hasłem "Gaude Mater Polonia". Warsztaty zwieńczy Msza św. w kościele św. Bartłomieja. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.
 9. Zapraszamy na rekolekcje „STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary”, które odbędą się 6 października na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Koszt wyjazdu: ok 80 zł. Szczegóły na plakacie i u o. Dominika - u niego również zapisy.
 10. Ponad 3 mld osób na świecie korzysta miesięcznie z mediów społecznościowych, a 9 na 10 użytkowników czyni to za pomocą smartfonów i tabletów. Technologia wytycza również nowe ścieżki duchowej aktywności. Jak się w niej odnajdujemy? Między innymi o tym przeczytamy w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.