Ogłoszenia duszpasterskie 21.04.2019

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Trzech Świętych Dni (TRIDUUM) i Uroczystości Zmartwychwstania w naszej wspólnocie: moim współbraciom za pomoc i posługę sakramentalną w tych dniach, parafialnej scholi Gratia, panu organiście, ministrantom i lektorom, panom kościelnym, bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i pomoc przy budowie ciemnicy i Grobu Pańskiego, dziękuję za posprzątanie świątyni. Wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę w przygotowania składam serdeczne Bóg Zapłać! Wam kochani parafianie i goście dziękują zwłaszcza za trwanie przy Jezusie również w nocy w tych dniach. Ogromnie wzruszające było widzieć Was tak licznie przychodzących.
 3. Ogromne podziękowania kieruję do ofiarodawców, którzy sfinansowali odrestaurowanie naszej zabytkowej chrzcielnicy, mamy ją okazję od dziś podziwiać, pierwszy chrzest, można powiedzieć historyczny, już za nami.. Bardzo dziękuję ofiarodawcom za nowe piękne ławy do prezbiterium i kredensję. To trzy rodziny pozostające anonimowe, tym pięknym darem dziękują w skrytości serca Bogu za wszelkie otrzymane łaski i błogosławieństwo w rodzinie. Za ten wspaniały dar serca każdej i każdemu z Was w imieniu całej wspólnoty parafialnej dziękuję.
 4. W okresie przedświątecznym nasz Parafialny Zespół Caritas wydał paczki żywnościowe dla rodzin i dzieci. To owoc naszej jałmużny wielkopostnej. Dziękuję za szczodrość i wsparcie a wolontariuszom Caritas za ich ofiarną służbę.
 5. Porządek Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godzinie 7:00, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Trwając w Oktawie Wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Misji Oblackich w sobotę po mszy świętej porannej w salce parafialnej.
 7. W Oktawie Wielkanocy kancelaria parafialna będzie czynna od godziny 16:00 do 17:00 we wtorek i środę i w sobotę od 9:00 - 10:00.
 8. Za tydzień II Niedziela po Wielkanocy - Niedziela Miłosierdzia. W naszej parafii będziemy gościli diakona i kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze, podzielą się świadectwem swojego powołania i będą zbierać ofiary na potrzeby seminarium.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności + Janinę Czekańską, Wacława Ostrowskiego.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.....

Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA - MĘKI PAŃSKIEJ
14.04.2019

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. Dziś Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy Św. Uroczyste procesje z palmami o godzinie 10:00 i 11:30.
 3. Niedzielą Palmową czyli Męki Pańskiej rozpoczynamy uroczyste obchody WIELKIEGO TYGODNIA. Zachęcam do czynnego udziału w liturgii i nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Szczegółowy plan proszę zabrać od ministrantów po Mszy św. przed kościołem a przedstawia się on następująco:
  Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa spowiedź od 6:30 -7:00 i 16:00-18:00, Msza św. o godzinie 7:00 i 18:00, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 18:00.
  W Wielki Czwartek o godzinie 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia o 18:00 MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ i przeniesienie Najśw. Sakramentu do ciemnicy. Następnie całonocna adoracja z podziałem na poszczególne ulice.
  W WIELKI PIĄTEK od 9:00 do 11:00 i od 15:00 do 18:00 okazja do spowiedzi, o godzinie 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa prowadzona przez osadzonych w Zakładzie Karnym w Iławie. O godzinie 18:00 Liturgia Męki Pańskiej, Gorzkie żale i całonocna adoracja Pana Jezusa w Grobie z podziałem na poszczególne ulice.
  W WIELKĄ SOBOTĘ okazja do spowiedzi od 9:00 - 16:00, święcenie pokarmów o pełnych godzinach od 9:00 do 14:00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00, zakończenie adoracji Pana Jezusa w Grobie o godzinie 18:00 i o godzinie 22:00 Msza św. Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną na którą zabieramy ze sobą świece.
 4. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. Porządek Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godzinie 7:00, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.
 6. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania grupa A w poniedziałek o 18:45, grupa B we wtorek o 18:45 i grupa C w środę o 18:45.
 7. Przy bocznym ołtarzu można składać dary do kosza dla potrzebujących, zbiórka potrwa do świąt.
 8. Przy bocznym ołtarzu stoi również puszka do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za składane ofiary.
 9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii rozprowadza dziś palemki wielkanocne. Dochód wesprze młodzież naszej parafii.
 10. Przed kościołem można również nabyć paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś w Gościu Niedzielnym znajdziemy wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego oraz komentarz do najnowszej adhortacji papieża Franciszka, skierowanej do młodych.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności + Urszulę Racławską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…..