Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2019

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. Ks. Maciej Pacynko, proboszcz parafii Trójcy Świętej we Frednowach składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na odbudowę wieży kościoła. Przekazaliśmy 3 665,15 złotych. Potrzeby są ogromne. Gdyby ktoś jeszcze chciał wesprzeć odbudowę, ofiary można składać w zakrystii lub w kancelarii.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek - święto św. Marii Magdaleny, wtorek - wsp. św. Brygidy, środę - wsp. św. Kingi, czwartek - święto św. Jakuba Apostoła, piątek - św. Joachima i Anny.
 4. W czwartek przypada także wspomnienie św. Krzysztofa. Tego dnia swoje imieniny obchodzi nasz o. Superior, o. Krzysztof Trociński OMI. Otoczmy go naszymi modlitwami. Tego dnia również odbędzie się poświęcenie pojazdów wszelkiego rodzaju i ich użytkowników. Zapraszamy więc z samochodami, rowerami, hulajnogami, wózkami i innymi sprzętami jeżdżącymi.
 5. Za tydzień na Mszy św. o godzinie 11.30 będziemy żegnać o. Dominika, który decyzją przełożonych będzie posługiwać w prowincji Anglo-Irlandzkiej. Polecajmy nową posługę o. Dominika w naszych modlitwach.
 6. Ksiądz Krzysztof Sękuła zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w 10 Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę w terminie od 5 do 11 sierpnia tego roku. Szczegóły pielgrzymki na plakacie oraz w internecie.
 7. W miesiącach wakacyjnych lipcu, sierpniu i studenckich wakacjach we wrześniu zapraszamy na msze święte niedzielne dodatkowe o godzinie 21:00.
 8. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest w soboty od godziny 8:00 do 10:00. Pilne sprawy prosimy załatwiać po mszach św.
 9. Zapraszamy na październikową pielgrzymkę do Portugalii do Fatimy i nie tylko. Szczegóły wywieszone są w gablocie. Zapisy w zakrystii.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po mszach świętych przed kościołem.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ++ Teresę Kamińską i Hannę Antoszewską. Wieczny odpoczynek...

Ogłoszenia duszpasterskie 14.07.2019

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. Wszyscy czujemy się dotknięci pożarem, który niedawno dotknął jedną z parafii naszego dekanatu - kościół pw. Trójcy Świętej we Frednowach. Dlatego dziś po wszystkich mszach św. będziemy zbierać ofiary na odbudowę tej świątyni. Bóg zapłać za okazaną solidarność i za składane ofiary.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek NMP z góry Karmel, tzw. Matki Bożej Szkaplerznej.
 4. Ksiądz Krzysztof Sękuła zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w 10 Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę w terminie od 5 do 11 sierpnia tego roku. Szczegóły pielgrzymki na plakacie oraz w internecie.
 5. W miesiącach wakacyjnych lipcu, sierpniu i studenckich wakacjach we wrześniu zapraszamy na msze święte niedzielne dodatkowe o godzinie 21:00.
 6. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest w soboty od godziny 8:00 do 10:00. Pilne sprawy prosimy załatwiać po mszach św.
 7. Zapraszamy na październikową pielgrzymkę do Portugalii do Fatimy i nie tylko. Szczegóły wywieszone są w gablocie. Zapisy w zakrystii.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po mszach świętych przed kościołem.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności + Monikę Magdalenę Zabłocką. Wieczny odpoczynek...