Ogłoszenia duszpasterskie 24.01.2021 r.

III Niedziela zwykła

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
 2. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego. Zwróćmy dziś szczególną uwagę na Słowo jakie kieruje do nas Pan Bóg. Weźmy w naszych domach Biblię i rozważmy dziś wybrany jej fragment. Niech to będzie okazja do wspólnej modlitwy w naszych domach i karmienia się Bożym Słowem.
 3. Dziś jak zapowiadaliśmy również zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Spowodowało ono duże straty materialne i zniszczenia. Zginęli ludzie. Tysiące osób pozostało bez dachu nad głową. Ofiary zostaną przekazane chorwackiemu oddziałowi Caritas.
  O wsparcie potrzebujących apeluje i prosi Biskup Elbląski.
 4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła; we wtorek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i Doktora Kościoła.
 5. W związku z dekretem ogłaszającym Jubileuszowy Rok Św. Józefa w diecezji elbląskiej, pragniemy w każdą środę po wieczornej Mszy św. modlić się przez wstawiennictwo św. Józefa w litanii do św. Józefa.

Pełna treść dekretu, wraz z udzielonymi odpustami wywieszona jest w gablotach.

 1. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
 2. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem. Zachęcam również do nabycia książek o tematyce religijnej wyłożonych w bocznej kruchcie.

 


Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2021 r.

II Niedziela zwykła

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
 2. W Kościele w Polsce obchodzimy dzisiaj dzień Judaizmu. Natomiast jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu towarzyszy hasło: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15,5-9)
 3. W tym tygodniu wspominamy w czwartek św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę. W czwartek przypada również Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Dlatego też wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia oraz pociechy z wnuków. Zmarłych niech Bóg obdarzy pokojem wiecznym.
 4. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego. Tego dnia również zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Spowodowało ono duże straty materialne i zniszczenia. Zginęli ludzie. Tysiące osób pozostało bez dachu nad głową. O wsparcie potrzebujących apeluje i prosi Biskup Elbląski.
 5. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na spotkania. Rodzice dziewczynek w poniedziałek o godz. 17.00, a rodzice chłopców również w poniedziałek o godz. 18.45 w Kościele.
 6. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem. Zachęcam również do nabycia książek o tematyce religijnej wyłożonych w bocznej kruchcie.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności + Danutę Fajerabend i Danutę Dąbrowską.