Ogłoszenia duszpasterskie 23.2.2020

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. Dzisiejszą Niedzielą inaugurujemy w Kościele tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasło tygodnia brzmi: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Pamiętajmy w modlitwie o tym dużym problemie istniejącym w rodzinach
 3. Parafia NPNMP w Iławie zaprasza dzisiaj na wieczór Uwielbienia o godz. 19.00
 4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania - grupa IV w środę bezpośrednio po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej.
 5. W najbliższy piątek obchodzimy po raz drugi w Kościele w Polsce dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. W tej intencji będziemy się modlili o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia.
 6. Od najbliższej soboty w każdą ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. wieczorną osoby niepełnosprawne. Będziemy ogarniali ich naszą modlitwą. W najbliższą sobotę oprawę muzyczną zapewni chór „Camerata”.
 7. Środą Popielcową, 26 lutego, rozpoczynamy Wielki Post. Podczas każdej eucharystii obrzęd posypania głów popiołem. Msze święte o godz. 700, 1000, 1800 i 2000. Tego dnia obowiązuje post ścisły jakościowy (od pokarmów mięsnych) i ilościowy (3 posiłki w ciągu dnia, z czego 1 do syta). W czasie Wielkiego Postu powstrzymujemy się też od udziału w zabawach.
 8. Kancelaria parafialna w Środę Popielcową nieczynna.
 9. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu. Dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 17.30. Z tej racji nie będzie piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu.
 10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 11. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 15:00 (bez adoracji Najświętszego Sakramentu).
 12. Dzisiaj można u ministrantów odebrać skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Skarbonki z jałmużną przynosimy w Niedzielę Miłosierdzia, to jest tydzień po Świętach Wielkanocnych.
 13. Wielkopostne rekolekcje parafialne będziemy przeżywali od 8 marca. Szczegółowy plan zostanie podany na początku Wielkiego Postu.
 14. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności + Tadeusza Piwowara. Wieczny odpoczynek….

 


Ogłoszenia duszpasterskie 16.2.2020

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

16.02.2020r.

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. Dziś podczas Mszy św. o godzinie 11:30 poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I komunii świętej. Spotkanie dla rodziców i dzieci w środę 19 lutego po wieczornej Mszy św. w Kościele.
 3. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania - grupa III w środę bezpośrednio po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej.
 4. Spotkanie Przyjaciół Misjo Oblackich w najbliższą sobotę po porannej Mszy św. w salce parafialnej.
 5. Parafia NPNMP w Iławie zaprasza na wieczór Uwielbienia w niedzielę 23 lutego o godz. 19.00
 6. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek obchodzimy rocznicę zatwierdzenia przez papieża Leona XII naszego Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej; w tym dniu zapraszamy na uroczystą Eucharystię w intencji naszego Zgromadzenia o godzinie 18:00, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt zawierzenia naszego Zgromadzenia NMP; w sobotę Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
 7. Powoli zbliża się Wielki Post. Już teraz zachęcam do nabycia pomocnika wielkopostnego pt. „40 DNI Z BOGIEM”. Jest to taki przewodnik przez kolejne dni z rozważaniem Słowa Bożego, miejscem na własna refleksję i wieloma innymi przydatnymi w Wielkim Poście tekstami. Mocno polecam do głębszego przeżycia Wielkiego Postu. Cena 3,50 zł.
 8. Wielkopostne rekolekcje parafialne będziemy przeżywali od 8 marca. Szczegółowy plan zostanie podany na początku Wielkiego Postu.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po mszy świętej przed kościołem.