Ogłoszenia duszpasterskie – 26.05.2024r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26.05.2024r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
 2. Przeżywamy wraz z całym Kościołem Niedzielę Najświętszej Trójcy.
 3. Dziś o godzinie 11:30 Rocznica I Komunii Świętej.
 4. Na nabożeństwa majowe w naszym kościele zapraszamy codziennie o godz. 17.30, a o godz. 21:00 zapraszamy na apel maryjny przy grocie.
 5. Młodzież z naszej wspólnoty Niniwa chce przygotować po raz kolejny tzw. dywan kwiatowy na Boże Ciało. Wszyscy, którzy mogą wesprzeć swoimi ogródkowymi kwiatami, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. zapisując swój adres lub bezpośrednio do o. Piotra. Młodzież przyjedzie i we właściwym momencie odbierze kwiaty i trawy.
 6. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte tego dnia o godz. 7.00, 8.30, 10.00 z procesją do czterech ołtarzy, następnie po zakończeniu procesji około godz. 13.00 i o godz. 18.00. Procesja przejdzie ulicami: Kościelną, Obrońców Westerplatte, Marii Konopnickiej, Narutowicza, przecinając Barlickiego, Ireny Sendlerowej, Aleję Jana Pawła II, przejdzie ulicą Działkowców, Dąbrowskiego, Konstytucji 3 Maja i zakończy się na rynku Starego Miasta błogosławieństwem na cztery strony świata.
 7. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy, chorągwi, baldachimu, także proszę o przyozdobienie okien i obejść naszych domów i mieszkań. Jeśli to możliwe proszę również o udekorowanie trasy przejścia procesji. Niech nasz liczny udział w procesji będzie pięknym wyznaniem wiary w Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do sypania kwiatków wszystkie dziewczynki pierwszokomunijne i inne chętne, a chłopców pierwszokomunijnych również zapraszamy do udziału w uroczystej procesji jako asysta przy Panu Jezusie. Bardzo proszę również o przynoszenie płatków kwiatów do sypania dla dziewczynek z naszych ogródków. Próba dla dzieci chętnych do sypania kwiatków w środę po wieczornej Mszy św.
 8. Od czwartku przez całą oktawę Bożego Ciała nabożeństwa majowe/czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy świętej razem z codzienną procesją w Oktawie Bożego Ciała.
 9. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Na nabożeństwo pierwszosobotnie zapraszamy po porannej Eucharystii. Męski różaniec ulicami miasta tradycyjnie rozpoczynamy po porannej Eucharystii przy grocie Matki Bożej, a po nim – męskie rozmowy przy porannej kawie. Zapraszamy wszystkich mężczyzn młodszych i starszych do tej pięknej modlitwy i naszego świadectwa wiary.
 10. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Augustyna z Canterbury, biskupa; we wtorek – bł. Stefana Wyszyńskiego; w środę – św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę; w piątek – święto Nawiedzenia NMP; w sobotę – św. Justyna, męczennika.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.
 12. Za tydzień będziemy przeżywać niedzielę powołaniową. Gościć będziemy o. Sławomira Dworka, który wygłosi Słowo Boże i będzie zbierał ofiary na utrzymanie naszego obrzańskiego seminarium.
 13. Biskup elbląski udziela dyspensy na piątek po uroczystości Bożego Ciała, od nakazu kościelnego prawa, które zobowiązuje do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (kan. 1251 KPK). Dyspensa dotyczy katolików diecezji elbląskiej oraz osób, które przebywać będą na jej terenie. Biskup prosi także o udzielenie jałmużny (materialnego wsparcia) ubogim.
 14. Wszystkim mamom z okazji ich święta życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ++ Monikę Bartkowską, Janinę Ruczyńską, Helenę Reszczyńską.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Ogłoszenia duszpasterskie – 19.05.2024r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

19.05.2024r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
 2. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 3. We wtorek – św. Eugeniusza de Mazenoda, Założyciela Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godzinie 18:00 a po Mszy św. Świeccy Stowarzyszeni z Oblatami zapraszają na wspólne świętowanie do Sali św. Eugeniusza. W środę wspominamy św. Ritę z Cascii, w czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek natomiast wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W niedzielę za tydzień – uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 4. Na nabożeństwa majowe w naszym kościele zapraszamy codziennie o godz. 17.30, a o godz. 21:00 zapraszamy na apel maryjny przy grocie.
 5. Spotkanie lektorów Słowa Bożego w czwartek po wieczornej Mszy św.
 6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Młodzież z naszej wspólnoty NINIWA chce przygotować dywan kwiatowy. Potrzebują waszej pomocy. Będą im potrzebne kwiaty i trawa. Chętne osoby, które będą mogły przekazać kwiaty z przydomowych ogródków prosimy o zgłaszanie się do o. Piotra. Bardzo liczymy na waszą pomoc.
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.
 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności + Alfredę Czubę.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…