Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 14:00 – 18:00.
 3. Trwamy w okresie Adwentu, radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00, a w soboty Adwentu zapraszamy na mszę świętą roratnią w języku łacińskim o godzinie UWAGA: 6:30 rano zamiast 7:00, wszyscy koniecznie zabierzmy ze sobą lampiony lub świece.
 4. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Mikołaja Biskupa, we wtorek św. Ambrożego Biskupa i Doktora Kościoła, w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - święto patronalne naszego Zgromadzenia
 5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Zachęcamy do przynoszenia produktów spożywczo-chemicznych, jako dary dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary składamy do kosza przy bocznym ołtarzu aż do świąt. Można również przed kościołem nabyć opłatki na wigilijna wieczerzę.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 11:30 poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do sakramentu I Komunii Świętej.
 7. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.

Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU

 

 

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
 2. Gościmy dziś w naszej parafii ks. Karola Wagę, prefekta studiów Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Bóg zapłać za wygłoszone słowo. Po Mszy św. możemy nabyć seminaryjny kalendarz, wspierając swoją ofiarą powołania naszej diecezji.
 3. Rozpoczęliśmy okres Adwentu, radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa, zachęcamy do podjęcia postanowień adwentowych. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00, a w soboty Adwentu zapraszamy na mszę świętą roratnią w języku łacińskim o godzinie UWAGA: 6:30 rano zamiast 7:00, wszyscy koniecznie zabierzmy ze sobą lampiony lub świece.
 4. Od poniedziałku będziemy modlili się nowenną przed Uroczystością Niepokalanego poczęcia NMP, którą odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy św.
 5. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja apostoła, a w piątek – św. Franciszka Ksawerego. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od 17:00 - 18:00, nabożeństwo powołaniowe po mszy św. wieczornej. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.00. W I sobotę po porannej mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej i męski różaniec ulicami miasta.
 6. Od dziś Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Od dziś również zachęcamy do przynoszenia produktów spożywczo-chemicznych, jako dary dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary składamy do kosza przy bocznym ołtarzu aż do świąt. Można również od dziś przed kościołem nabyć opłatki na wigilijna wieczerzę.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w piątek 3 grudnia po wieczornej Mszy św. w kościele.
 8. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ++ Aleksandrę Stanibułę i Genowefę Jakubowską. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…