OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

26.08.2018r.

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości wypoczywających na wakacjach w naszym mieście i parafii.
  2. Przypominamy o nowym adresie strony internetowej naszej parafii przemienienie.oblaci.pl. Zachęcamy do odwiedzania.
  3. Dziś po każdej mszy świętej nastąpi odnowienie Aktu Ślubów Jasnogórskich.
  4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Moniki, we wtorek św. Augustyna – biskupa i Doktora Kościoła, w środę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca.
  5. Starosta powiatu iławskiego serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w obchodach 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Obchody rozpoczną się 1 września o godzinie 10:00 mszą świętą w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Iławie. Po mszy przejdziemy na Cmentarz Komunalny przy ul. Wyszyńskiego i złożymy hołd przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.
  6. Wójt Gminy Iława zaprasza na Dożynki Gminne 2 września w Dziarnach. Rozpoczęcie mszą świętą o godzinie 14:00 a zakończenie około północy.
  7. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 9 września o godzinie 11:30.
  8. W okresie wakacji w naszym kościele zapraszamy na dodatkową Eucharystię w niedziele i święta o godzinie 21:00. Z racji wakacji studenckich zapraszamy na tę mszę świętą także we wszystkie niedziele września. Kancelaria parafialna jest czynna tylko w soboty od 8:00 do 10:00. Pilne sprawy prosimy zgłaszać w tygodniu po wieczornej mszy św.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego.