OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.09.2018r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. Przypominamy o nowym adresie strony internetowej naszej parafii przemienienie.oblaci.pl. Zachęcamy do odwiedzania.
 3. W naszej wspólnocie parafialnej i klasztorze serdecznie witamy o. Krzysztofa Trocińskiego OMI wieloletniego misjonarza Afryki. Życzymy ojcu Bożego błogosławieństwa w pracy w Iławie i zapewniamy o naszej modlitwie.
 4. Wójt Gminy Iława zaprasza dziś na Dożynki Gminne w Dziarnach. Rozpoczęcie mszą świętą o godzinie 14:00 a zakończenie około północy.
 5. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na adorację NS od godziny 14-tej do 18-tej.
 6. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy błogosławionego czasu nauki a studentom dalszego dobrego wypoczynku. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci z tornistrami i przyborami szkolnymi – o godzinie 11:30 wszystkie je poświęcimy.
 7. Na rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z rodzinami na rowerową wyprawę z duszpasterzami i katechetami połączoną z biesiadą przy ognisku. START: sobota 8 września godzina 11:00 przed kościołem. Dystans ok: 15 kilometrów w obie strony. zabieramy ze sobą dobry humor i prowiant na ognisko.
 8. Z rozpoczęciem nowego roku szkolnego wracamy do regularnych spotkań wszystkich grup duszpasterskich. Serdecznie zapraszamy do włączania się w życie naszych wspólnot: Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Scholi Gratia, Ministrantów, Wspólnoty Żywego Różańca, Przyjaciół Misji Oblackich, Wspólnoty Biblijnej Betania, Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej, Domowego Kościoła, Wspólnoty 20/40 czy nowo powstającej Wspólnoty Dorosłych Lektorów Słowa Bożego. Wszelkie informacje dotyczące wspólnot naszej parafii można znaleźć na stronie internetowej lub u duszpasterzy.
 9. Do Kancelarii Parafialnej po wakacjach zapraszamy we wtorki i środy w godzinach od 15:00 do 17:00 oraz w soboty od 8:00 do 10:00
 10. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek od godziny 17-18-tej adoracja NS w intencji powołań a po wieczornej Mszy św. nabożeństwo powołaniowe. W piątek po mszy św. wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W tym dniu odwiedzimy chorych naszej parafii. Bardzo prosimy o zapisanie chętnych chorych w zakrystii dziś po każdej mszy św., zarówno tych, których już odwiedzał kapłan jak i nowych chorych. Chcemy zaktualizować listę po wakacjach. W sobotę 8 września obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej). Z tej okazji poświęcimy ziarno przeznaczone na zasiew. W tym dniu modlimy się szczególnie za nasze Zgromadzenie Zakonne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz za kleryków, którzy składają swoje śluby wieczyste w Obrze. Na mszy świętej wieczornej odnowimy nasze śluby zakonne.
 11. Z racji wakacji studenckich zapraszamy na dodatkową mszę świętą we wszystkie niedziele września o godzinie 21:00.
 12. Kustosz sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich k. Malborka zaprasza w najbliższą sobotę 8 września o godzinie 17:00 na Mszę św. połączoną z nabożeństwem przemiany serca. Nabożeństwo organizowane jest w każdą II sobotę miesiąca. Nawiązuje ono do przemiany duchowej, jaką przeżyła bł. Dorota – mistyczka, pustelnica, patronka diecezji elbląskiej.
 13. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Misyjnych Dróg i Małego Przewodnika Katolickiego dla dzieci.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ++ Wandę Essę i Tadeusza Zalewskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…