OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

09.09.2018r.

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
  2. Przypominamy o nowym adresie strony internetowej naszej parafii przemienienie.oblaci.pl. Zachęcamy do odwiedzania.
  3. Dziś rozpoczyna się w Kościele w Polsce VIII Tydzień Wychowania. Jego tematyka nawiązuje do hasła, mającego się rozpocząć już niebawem Synodu Biskupów w Rzymie: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania. Otoczmy modlitwą w tym tygodniu młodzież i wychowawców (kapłanów, siostry zakonne, nauczycieli, profesorów, a zwłaszcza rodziców).
  4. W tym tygodniu wspominamy w czwartek św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła, w czwartek również przypada dzień fatimski, po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o godz. 20:00 różaniec fatimski z procesją i zakończenie apelem Jasnogórskim – zabieramy ze sobą świece na procesję; w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego a w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  5. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne w nowym roku formacyjnym, w środę o godzinie 18:30 w kościele. Obecność kandydatów obowiązkowa.
  6. Z racji trwających nadal wakacji studenckich zapraszamy na dodatkową mszę świętą we wszystkie niedziele września o godzinie 21:00.
  7. Stowarzyszenie Gospel nad Jeziorakiem i Iławskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na koncert muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu zespołu Iława Gospel Singers oraz amerykańskiego artysty gospel Brian’a Fentress’a. Koncert odbędzie się w niedzielę 30 września w iławskim Kinoteatrze „Pasja” o godzinie 17:00 i 20:00. Wejściówki do nabycia w ICK. Szczegóły na plakacie.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, Misyjnych Dróg i Małego Przewodnika Katolickiego dla dzieci. Mały Przewodnik Katolicki to nowość dla dzieci w naszej parafii. W nim dzieci znajdą wiele ciekawych informacji i mogą bawić się z owieczką Madzią w wersji 3D przy pomocy aplikacji. Można także nabyć składaną owczarnię do której dzieci mogą chować zbierane co niedzielę owieczki.