OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  17.03.2019

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na misje ad gentes. Dziękuję Wspólnocie Przyjaciół Misji Oblackich za zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu. Dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 17.30. Z tej racji nie ma piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej prowadzą grupy parafialne według wywieszonego w gablocie grafiku. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. W Wielkim Poście również Koronka do Bożego Miłosierdzia. Odmawiamy ją codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 15:00.
 4. W tym tygodniu od środy do piątku trwać będą rekolekcje szkolne dla uczniów SP nr. 3. Siostry Nazaretanki i dzieci polecamy modlitwie.
 5. Za tydzień od III Niedzieli Wielkiego bardzo ważne wydarzenie – Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Wygłosi je o. Krzysztof Jamrozy OMI – Mistrz Nowicjatu z Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Szczegółowy plan rekolekcji rozdają ministranci po mszach świętych przed kościołem.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy B we wtorek o godzinie 18:45 w salce parafialnej.
 7. Wielkopostne spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do sakramentu I Komunii Świętej w poniedziałek 18 marca po wieczornej Mszy Św., spotkanie dla rodziców we wtorek 19 marca, również po wieczornej Mszy Św.
 8. We wtorek 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To także dzień imienin Ks. Bpa Józefa Wysockiego. O dostojnym solenizancie pamiętajmy w naszych modlitwach.
 9. 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Z tej okazji dziś w kruchtach są wyłożone bezpłatne gazety i ulotki o aplikacji mobilnej Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby które zechcą podjąć 9 miesięczną modlitwę duchowej adopcji w tym dniu proszę o zgłaszanie się do przyszłej niedzieli w zakrystii.
 10. W sobotę 6 kwietnia odbędą się w Elblągu święcenia biskupie ks. Wojciecha Skibickiego. Organizujemy autobus dla chętnych z parafii. Koszt wyjazdu 20 zł. Wyjazd w sobotę o godzinie 8:45, powrót po uroczystości.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ++ Jana Donocha, Leona Abramowskiego i Annę Lewandowską.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..