OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  24.03.2019

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
  2. Rozpoczęliśmy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które potrwają do środy włącznie. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie, jest na stronie internetowej i profilu facebookowym parafii. Rekolekcje prowadzi o. Krzysztof Jamrozy OMI – Mistrz Nowicjatu z Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, którego serdecznie witamy i ogarniamy modlitwą.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu. Dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 17.30. Z tej racji nie ma piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej prowadzą grupy parafialne według wywieszonego w gablocie grafiku. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. W Wielkim Poście również Koronka do Bożego Miłosierdzia. Odmawiamy ją codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 15:00.
  4. Jutro 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy świętej o godzinie 18-tej osoby które zechcą podjąć 9 miesięczną modlitwę duchowej adopcji złożą specjalne przyrzeczenie. Zachęcam do podjęcia tej wspaniałej modlitwy informacje na temat Duchowej Adopcji są do zabrania w kruchtach kościoła.
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy C w poniedziałek o godzinie 18:45 w salce parafialnej.
  6. W sobotę 6 kwietnia odbędą się w Elblągu święcenia biskupie ks. Wojciecha Skibickiego. Organizujemy autobus dla chętnych z parafii. Koszt wyjazdu 20 zł. Wyjazd w sobotę o godzinie 8:45, powrót po uroczystości. Zapisy w zakrystii.
  7. Przed kościołem można nabyć paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, dziś w Gościu Niedzielnym znajdziemy bardzo przydatny nie tylko w Wielkim Poście dodatek – rachunek sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi choćby rekolekcyjnej.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności + Zbigniewa Rybińskiego.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..