OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  31.03.2019

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu. Dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 17.30. Z tej racji nie ma piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. W Wielkim Poście również Koronka do Bożego Miłosierdzia. Odmawiamy ją codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 15:00.
 3. Jutro 1 kwietnia zapraszam na wspólne wyjście do kina na film pt. Największy dar – będący świadectwem przebaczenia. Zapisały się już 94 osoby! co jest dla mnie ogromną radością. Zapisy nadal trwają w zakrystii koszt 12 zł spotykamy się jutro pod kinem o godzinie 15:45. Film o godzinie 16-tej.
 4. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości na uroczyste wyznanie wiary przez członków wspólnoty neokatechumenalnej istniejącej w naszej parafii. Tradycja wyznawania wiary swymi korzeniami sięga Kościoła pierwotnego. Pierwsze nieszpory z wyznaniem wiary odbędą się w środę 3 kwietnia o godzinie 19:00 w obecności ks. bpa Józefa Wysockiego, drugie nieszpory odbęda się w środę 10 kwietnia również o 19:00 w obecności ks. bpa Jacka Jezierskiego.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od godziny 17-18 i nabożeństwo po wieczornej Mszy św. W piątek obchód chorych od godziny 8:oo, a po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do NSPJ. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo pierwszosobotnie do Matki Bożej.
 6. Przed kościołem można nabyć paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
 7. W przyszłą niedzielę 7 kwietnia Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę pieniężną na pomoc świąteczną dla rodzin i osób samotnych, najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Przy bocznym ołtarzu można również składać dary do kosza dla potrzebujących, zbiórka potrwa do świąt.
 8. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii zaprasza na kiermasz, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 7 kwietnia oraz w Niedzielę Palmową 14 kwietnia. Po wszystkich mszach świętych będzie można nabyć palemki wielkanocne i ozdoby świąteczne. Dochód wesprze młodzież naszej parafii.
 9. Zapraszam mieszkańców Iławy do udziału w drodze krzyżowej poświęconej Janowi Pawłowi II na odcinku 18 kilometrów w dniu 12 kwietnia br. Procesja drogi krzyżowej ruszy sprzed kościoła św. Andrzeja Boboli po Mszy świętej o godzinie 17-tej. Trasa biegnie przez Kamień Duży, Kamień Mały, Windyki, Wolę Kamieńską, Tynwałd, Gizerek, Szałkowo i Lipowy Dwór. Nasz parafia poprowadzi wybrane stacje . Zachęcam do wspólnego udziału.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. A dziś zupełnie za darmo chcę wam wręczyć na lekturę duchową wielkopostny numer specjalny czasopisma Miłujcie się. Proszę zabrać go przed kościołem od ministrantów.
 11.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności + Grzegorza Jakubowskiego.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..