V NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
  2. Dziś z racji II niedzieli miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich członków i wszystkich chętnych na spotkanie z o. Krzysztofem Trocińskim, który podzieli się doświadczeniem misyjnej pracy w Kamerunie. Spotkanie dziś w salce o godzinie 14:00
  4. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: we wtorek wspomnienie Najświętszej Mary Panny z Lourdes – jest to światowy dzień chorego. W tym dniu po mszach świętych udzielimy chorym sakramentu namaszczenia chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w dotarciu do kościoła wszystkim chorym naszej parafii; w piątek wspomnienie św. Cyryla i Metodego – biskupów i patronów Europy, a także wspomnienie św. Walentego – patrona osób chorych na nerwicę, epilepsję, a także opiekuna zakochanych.
  5. Powoli zbliża się Wielki Post. Już teraz zachęcam do nabycia pomocnika wielkopostnego pt. „40 DNI Z BOGIEM”. Jest to taki przewodnik przez kolejne dni z rozważaniem Słowa Bożego, miejscem na własna refleksję i wieloma innymi przydatnymi w Wielkim Poście tekstami. Mocno polecam do głębszego przeżycia Wielkiego Postu. Cena 3,50 zł.
  6. Wielkopostne rekolekcje parafialne będziemy przeżywali od 8 marca. Szczegółowy plan zostanie podany na początku Wielkiego Postu.
  7. Poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I komunii świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 11:30.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po mszy świętej przed kościołem.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ++ Krystynę Krajewską, Halinę Szneider i Barbarę Górską. Wieczny odpoczynek….