VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. Dzisiejszą Niedzielą inaugurujemy w Kościele tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasło tygodnia brzmi: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Pamiętajmy w modlitwie o tym dużym problemie istniejącym w rodzinach
 3. Parafia NPNMP w Iławie zaprasza dzisiaj na wieczór Uwielbienia o godz. 19.00
 4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania – grupa IV w środę bezpośrednio po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej.
 5. W najbliższy piątek obchodzimy po raz drugi w Kościele w Polsce dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. W tej intencji będziemy się modlili o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia.
 6. Od najbliższej soboty w każdą ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. wieczorną osoby niepełnosprawne. Będziemy ogarniali ich naszą modlitwą. W najbliższą sobotę oprawę muzyczną zapewni chór „Camerata”.
 7. Środą Popielcową, 26 lutego, rozpoczynamy Wielki Post. Podczas każdej eucharystii obrzęd posypania głów popiołem. Msze święte o godz. 700, 1000, 1800 i 2000. Tego dnia obowiązuje post ścisły jakościowy (od pokarmów mięsnych) i ilościowy (3 posiłki w ciągu dnia, z czego 1 do syta). W czasie Wielkiego Postu powstrzymujemy się też od udziału w zabawach.
 8. Kancelaria parafialna w Środę Popielcową nieczynna.
 9. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu. Dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 17.30. Z tej racji nie będzie piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu.
 10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 11. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 15:00 (bez adoracji Najświętszego Sakramentu).
 12. Dzisiaj można u ministrantów odebrać skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Skarbonki z jałmużną przynosimy w Niedzielę Miłosierdzia, to jest tydzień po Świętach Wielkanocnych.
 13. Wielkopostne rekolekcje parafialne będziemy przeżywali od 8 marca. Szczegółowy plan zostanie podany na początku Wielkiego Postu.
 14. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności + Tadeusza Piwowara. Wieczny odpoczynek….