OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

7.06.2020r.

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. Dziś przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 3. Jak wiemy został zniesiony limit wiernych uczestniczących w liturgii i modlitwie w kościele. W dalszym ciągu obowiązuje nas wewnątrz świątyni zakrywanie nosa i ust. Bardzo proszę również o zachowywanie odpowiedniego dystansu pomiędzy sobą w świątyni.
 4. W liturgii tygodnia wspominamy w poniedziałek św. Jadwigę Królową; w piątek wspomnienie bł. księdza Władysława Demskiego – męczennika i patrona kapłanów diecezji elbląskiej; w sobotę św. Antoniego z Padwy.
 5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zgodnie ze wskazaniami Ks. Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego tego dnia po każdej Mszy odbędzie się procesja eucharystyczna zakończona błogosławieństwem eucharystycznym na placu przed kościołem. Nie ma tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy. Bardzo proszę chętnych o niesienie baldachimu i sztandarów po każdej Mszy św. tego dnia. Wszystkich zachęcam do przynoszenia kwiatów a dzieci zapraszam do ich sypania.
 6. Od piątku do czwartku następnego tygodnia Oktawa Bożego Ciała wraz z procesją po wieczornej Mszy św.
 7. W piątek 12 czerwca swoich chorych odwiedzi o. Krzysztof. Prosimy o poinformowanie chorych.
 8. W tym tygodniu nabożeństwo fatimskie 13-go czerwca w sobotę. Po mszy św. wieczornej zbiorowej, nowennowej do MB Fatimskiej nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 20:00 różaniec fatimski z procesją ze światłami. Zachęcam do przyniesienia spisanych na kartkach próśb do Matki Bożej Fatimskiej, które odczytamy podczas nabożeństwa. Zabierzmy ze sobą świece.
 9. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy Świętej.
 10. Wczoraj zostało zamontowane nowe oświetlenie naszej groty Matki Bożej przed kościołem. Zapraszam wieczorem do zobaczenia iluminacji. Składam serdeczne podziękowanie za pomoc w montażu tego oświetlenia.
 11. W związku z zaplanowaną I Komunią Świętą zapraszamy dzieci na katechezę przygotowującą we wtorek i środę 9 i 10 czerwca 2020 r. o godz. 18.45 w Kościele.

Próby przed Uroczystością I Komunii Świętej – godz. 18.45 w Kościele:

15 czerwca – grupa z soboty

16 czerwca – grupa z niedzieli

17 czerwca (jeżeli będzie potrzeba) – grupa z soboty

18 czerwca (jeżeli będzie potrzeba) – grupa z niedzieli

19 czerwca 2020 r., godz. 9.00, I Spowiedź Święta

 1. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
 2. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.