OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

14.06.2020r.

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. Dziś druga niedziela miesiąca Bóg zapłać za składane ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii.
 3. Jak wiemy został zniesiony limit wiernych uczestniczących w liturgii i modlitwie w kościele. W dalszym ciągu obowiązuje nas wewnątrz świątyni zakrywanie nosa i ust. Bardzo proszę również o zachowywanie odpowiedniego dystansu pomiędzy sobą w świątyni.
 4. Bóg zapłać za udział w Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję przede wszystkim za świadectwo wiary a także za niesione sztandary, różaniec, baldachim. Dziękuje dzieciom za sypane kwiatki, panu organiście za śpiew i ministrantom za piękna służbę.
 5. Do czwartku trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Wieczorne Msze św. wraz z procesją.
 6. W liturgii tygodnia wspominamy: w środę św. Brata Alberta Chmielowskiego – zakonnika; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – wieczorna Msza św. również z procesją eucharystyczną; w sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. W najbliższy piątek podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy wraz z Ojcem Superiorem Krzysztofem Trocińskim OMI dziękować Bogu za 30 lat jego kapłaństwa. Zapraszam parafian do wspólnej modlitwy w intencji ojca jubilata.
 8. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy Świętej.
 9. Wznawiamy przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania; spotkanie dla całej młodzieży z wszystkich grup odbędzie się w środę po wieczornej mszy i procesji. Spotkanie w kościele.
 10. W związku z zaplanowaną I Komunią Świętą na przyszły weekend 20 i 21 czerwca, zapraszamy dzieci na próby przed Uroczystością – godz. 18.45 w Kościele:

15 czerwca w poniedziałek – grupa z soboty

16 czerwca we wtorek – grupa z niedzieli

17 czerwca (jeżeli będzie potrzeba) – grupa z soboty

18 czerwca (jeżeli będzie potrzeba) – grupa z niedzieli

19 czerwca 2020 r., godz. 9.00, I Spowiedź Święta

 1. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
 2. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.