OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

21.06.2020r.

 

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
  2. W dalszym ciągu obowiązuje nas wewnątrz świątyni zakrywanie nosa i ust. Bardzo proszę również o zachowywanie odpowiedniego dystansu pomiędzy sobą w świątyni.
  3. We wtorek przypada dzień ojca. Modlimy się o błogosławieństwo i siły dla wszystkich ojców, a także o światłość Bożą dla tych, którzy odeszli do wieczności.
  4. W liturgii tygodnia w środę obchodzimy uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela; w czwartek wspominamy bł. Dorotę z Mątowów – patronkę diecezji elbląskiej, średniowieczną mistyczkę, która wybrała życie pustelnicze w celi przy katedrze w Kwidzynie. W wyniku trwających w jej czasach epidemii Dorota utraciła aż ośmioro swoich dzieci. Przyzywajmy jej wstawiennictwa i w tym czasie.
  5. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy Świętej.
  6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania wszystkich grup odbędzie się w środę po wieczornej Mszy św. ok. 18:45 w kościele. Obecność obowiązkowa.
  7. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom oraz pracownikom szkół, kończącym w tym tygodniu rok szkolny, w tym trudnym czasie epidemii, życzymy dobrego czasu wakacji.
  8. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ++ Mariannę Szybowską i Weronikę Ochlak