13 NIEDZIELA ZWYKŁA

28.06.2020r.

 

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
  2. W dalszym ciągu obowiązuje nas wewnątrz świątyni zakrywanie nosa i ust. Bardzo proszę również o zachowywanie odpowiedniego dystansu pomiędzy sobą w świątyni.
  3. Rozpoczęliśmy okres wakacyjny. Zapraszam wszystkich parafian, turystów, gości a zwłaszcza wszystkich żeglarzy, wodniaków już od najbliższej niedzieli na dodatkowe Msze Święte niedzielne i świąteczne o godzinie 21:00.
  4. Kancelaria parafialna od dziś w okresie wakacyjnym czynna będzie tylko w soboty od 8:00 do 10:00. Pilne sprawy prosimy załatwiać z duszpasterzami po mszach świętych w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę powitamy w naszej parafii O. Piotra Osińskiego OMI naszego nowego wikariusza. Nowo wyświęcony w tym roku o. Piotr będzie głosił Słowo Boże i udzieli nam po każdej Mszy św. prymicyjnego błogosławieństwa.
  6. W liturgii tygodnia w poniedziałek obchodzimy uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła tzw. świętopietrze; w piątek św. Tomasza Apostoła. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja w intencji powołań od godz. 17.00 do 18.00. W piątek nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy św., a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej po porannej Mszy św.
  7. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa do wtorku włącznie po wieczornej Mszy Świętej.
  8. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ++ Teodora Rehmusa i Romana Szpaka.