29 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
 2. Dziś niedziela misyjna, która obchodzona jest pod hasłem: Oto ja, poślij mnie! Otwiera ona tydzień misyjny w Kościele. Pamiętajmy zwłaszcza w modlitwie różańcowej w tym tygodniu o misjach na całym świecie.
 3. Powiat iławski znajduje się w strefie czerwonej. Kościół jest na bieżąco dezynfekowany, by minimalizować ryzyko zakażenia. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust. Prosimy również o dezynfekcję dłoni. W tym celu przy wejściach stoją bezdotykowe stacje do dezynfekcji. W trosce o siebie nawzajem bądźmy odpowiedzialni, w tym wyraża się nasze realizowanie w praktyce przykazania miłości bliźniego. Zgodnie z nowymi obostrzeniami w naszej świątyni może jednocześnie przebywać na modlitwie 70 osób.
 4. Zgodnie z zaleceniami Ks. Bpa Jacka Jezierskiego osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na rękę prosimy o podchodzenie na lewą stronę kościoła przy ołtarzu miłosierdzia a osoby pragnące przyjąć komunię św. do ust na prawą stronę kościoła przy ołtarzu Chrystusa Zmartwychwstałego. Bardzo proszę o przestrzeganie stron.
 5. Długo przygotowywaliśmy się, aby w nadchodzącym tygodniu przeżyć wielkie wydarzenie – Misje Święte w parafii. Niestety w związku z nowymi, kolejnymi restrykcjami podanymi przez Premiera Rządu RP, oraz z wielkiej troski o naszych parafian i gości, w porozumieniu z Ojcami mającymi prowadzić misje, podjęta została trudna decyzja o ich przełożeniu. O nowym terminie poinformujemy jak tylko zostanie ustalony. Prawdopodobnie będzie to maj 2021r. oczywiście w zależności od panującej sytuacji.
 6. Na placu przed Kościołem został ustawiony Krzyż oblacki w 100-lecie Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów MN. Poświęcimy go podczas Mszy św. o godzinie 10:00. W tym miejscu pragnę złożyć ogromne podziękowanie wszystkim osobom, dzięki którym stało się możliwe ustawienie na placu kościelnym Oblackiego Krzyża. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, projektantom i wykonawcom, dziękuję właścicielom i wszystkim pracownikom firmy IPB Stolmet sp. z o.o., a szczególnie za poświęcony czas i ogromne serce p. Józefowi Kirzanowskiemu. Wszystkim za każdą dołożona cegiełkę składam ogromne Bóg zapłać a podziękowaniem będą ofiarowane Msze Święte sprawowane w nadchodzącym tygodniu.

W tygodniu planowanych misji, 17-25 października, codziennie nadal będziemy trwali na wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy ją bezpośrednio po wieczornej Mszy św. aż do godziny 20:00. Modlimy się o rychłe ustanie epidemii. Zawierzamy w modlitwie każdą i każdego z Was – Parafian i Gości. Was również prosimy o modlitwę. Dodatkowo od poniedziałku do soboty odprawiamy Msze św. o godzinie 10:00 tak jak było zaplanowane w tygodniu misji.

 1. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, męczennika; we wtorek św. Jana Kantego prezbitera; w czwartek św. Jana Pawła II, papieża.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godzinie 17:30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 16:00
 3. W środę spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania grupa trzecia. Spotkanie w kościele o godzinie 18:00.
 4. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
 5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.
 6. U ministrantów przed kościołem można otrzymać kartki na Wypominki. Czytelnie wypełnione przynosimy do zakrystii.
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności: + Eugenię Kraszkiewicz. Wieczny odpoczynek…