OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Świętej Rodziny

27.12.2020r.

 

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
  2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, byśmy ten czas Bożego Narodzenia przeżyli tak pięknie. Bóg zapłać moim współbraciom, za wszelką pomoc podczas posługi sakramentalnej. Bóg Zapłać duszpasterzom o. Karolowi i o. Piotrowi za ogromne zaangażowanie w przygotowanie do Świąt. Bóg zapłać diakonowi Andrzejowi za posługę. Dziękuję panom, którzy pomogli przy choinkach a jak widać lekko nie mieliśmy, co roku coraz ciężej. Dziękuję p. Wojciechowi za ofiarowaną choinkę z własnego ogródka. Dziękuję panu Remigiuszowi i Henrykowi za budowę stajenki, dziękuję p. Krzysztofowi Lewandowskiemu z tartaku Progres w Kamieniu Dużym za ofiarowane drewno. Dziękuję bardzo rodzicom ministrantów za pomoc i zamontowanie zewnętrznych dekoracji naszej świątyni, za piękne ubranie choinki przed kościołem. Dziękuję p. Janowi Staśkiewiczowi za użyczenie podnośnika. Dziękuję ministrantom za ich dzielną służbę przy ołtarzu i ogromny wkład w przygotowanie wystroju świątecznego w świątyni. Dziękuję panom kościelnym, panu organiście i scholi, paniom, które posprzątały tak pięknie naszą świątynię, dziękuję wszystkim, dzięki którym mamy tak pięknie. Wszystkim za włożone serce serdeczne Bóg Zapłać!
  3. W tym roku zgodnie z komunikatem Ks. Bpa Jacka Jezierskiego wywieszonego w gablocie, kierując się troską o zdrowie nas wszystkich, nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich rodzin – kolędy. Pragniemy otoczyć Was naszą modlitwą podczas Mszy św. odprawianej każdego dnia w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Msze święte rozpoczniemy od 1 stycznia codziennie o godzinie 18:00 według wywieszonego w gablocie i umieszczonego w internecie grafiku ulic.
  4. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek święto św. Młodzianków męczenników, w tym dniu zapraszamy na Msze św. wszystkie dzieci, podczas Mszy św. nastąpi obrzęd ich błogosławieństwa.
  5. W czwartek ostatni dzień starego roku. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne. Za odśpiewane Te Deum można w tym dniu pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny.
  6. W piątek Nowy Rok 2021 i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte według porządku niedzielnego.
  7. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem. Zachęcam również do nabycia książek o tematyce religijnej.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności: ++ Janinę Ziębę, Mikołaja Samoszuka, Salomeę Pączkowską, Rafała Nietupskiego. Wieczny odpoczynek…