XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

26.09.2021 r.

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
 2. Z zakończonych Misji parafialnych zostały jeszcze pamiątkowe fragmenty starego krzyża misyjnego. Są one wyłożone przy obrazie Jezusa miłosiernego oraz w kruchcie. Chcemy, aby dotarły one także do tych osób, które z różnych powodów nie uczestniczyły w misjach. Można śmiało przekazać te pamiątki naszym bliskim, sąsiadom i tym wszystkim, którzy czują się związani z naszą wspólnotą parafialną.
 3. Dziś ostatnia Msza święta niedzielna dodatkowo o godzinie 21:00. Tym samym kończy się okres wakacyjny dla studentów, którym życzymy wiele wytrwałości na uczelniach i wzorowo zdanych sesji egzaminacyjnych w tym roku.
 4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Wincentego a Paulo; we wtorek św. Wacława; w środę św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek św. Hieronima; w piątek św. Teresę od dzieciątka Jezus; w sobotę św. Aniołów Stróżów.
 5. We wtorek zapraszamy do modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia w ramach akcji „Koronka na ulicach miast świata”. Wspólna modlitwa o godzinie 15:00 przy naszym krzyżu oblackim na placu kościelnym.
 6. W piątek rozpoczyna się maryjny miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godzinie 17:30. Zapraszamy na nie wszystkich dorosłych jak również dzieci.
 7. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek i sobota miesiąca. Po mszy św. wieczornej w piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych naszej parafii od godziny 8:00.
 8. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do udziału męskim różańcu wynagradzającym ulicami miasta Iławy. I sobota października po porannej Mszy św. Rozpoczęcie na placu przed kościołem. Zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodszych i starszych do tej pięknej modlitwy i publicznego świadectwa wiary.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy 1 i 2 odbędzie się w środę o godz. 19:00. Obecność obowiązkowa.
 10. Parafia NPNMP („Biały Kościół”) zaprasza na wieczór uwielbienia i rekolekcje ewangelizacyjne. 3 październik godzina 19:00 szczegóły na plakacie w gablocie.
 11. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
 12. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności + Zdzisławę Kuart. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…