UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

31.10.2021 r.

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
 2. Gościmy Ks. Krzysztofa Strońskiego oraz pana Zygmunta Romanowskiego. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i który świadectwo. Po Mszy św. o godzinie 13:00 odbędzie się ok. 40 minutowy koncert na który zapraszamy. Przed kościołem  można nabyć płyty CD i książki.
 3. Już dziś wieczorem zapraszamy na kolejną Iławską Noc Świętych. Jest to wyjątkowa okazja, by powierzyć się wielu świętym i błogosławionym w znaku ich relikwii. Rozpoczynamy Mszą św. dziś o godzinie 18:00. Po Mszy będziemy trwali na modlitwie i czuwaniu ze świętymi. Wyjdziemy również w procesji na plac kościelny ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych, ogarniemy modlitwą miasto i mieszkańców. Modlitwę zakończymy oddaniem czci Bogu i świętym. Zabierzmy ze sobą świece a dzieci zachęcamy by ubrały strój jakiegoś świętego patrona.
 4. W poniedziałek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę [nie ma Mszy św. o godzinie 13:00]. Po południu zapraszamy do uczestnictwa w procesjach żałobnych na cmentarzach: na ul. Ostródzkiej rozpoczęcie o godzinie 14:00, na ul. Piaskowej o godzinie 15:00, na ul. Wyszyńskiego o godzinie 16:00. W tym dniu po każdej Mszy świętej błogosławieństwo przyniesionych zniczy i kwiatów, które złożymy na grobach najbliższych.
 5. Decyzją Penitencjarii Apostolskiej przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami. Można go zyskać dla jednego zmarłego jeden raz na dzień. Ponadto wierni, którzy odwiedzą kościół albo kaplicę w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłym i odmówią: Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą w Dzień Zaduszny zyskać odpust zupełny. Można go uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych aż do końca Dnia Zadusznego.
 6. We wtorek obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. dzień zaduszny. Msze św. o godzinie 7:00, 9:00 i 18:00.
 7. U ministrantów przed kościołem można otrzymać kartki na wypominki. Wypisane przynosimy do zakrystii po Mszach świętych. Zostaną one przydzielone od razu na dany dzień. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk.
 8. Wypominki – modlitwa wstawiennicza w intencji naszych bliskich zmarłych – codziennie pół godziny przed mszą św. wieczorną od 2 listopada.
 9. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek św. Karola Boromeusza, Biskupa.
 10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek adoracja w intencji powołań od 17:00 do 18:00 i nabożeństwo powołaniowe po Mszy św. wieczornej. Obchód chorych w piątek od godziny 8:00 a po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do NSPJ. W Sobotę nabożeństwo maryjne po porannej Mszy św. W przyszłą niedzielę przypada miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu od 14:00 do 18:00.
 11. Jak w każdą I sobotę zapraszamy mężczyzn młodszych i starszych do wspólnej modlitwy różańcowej. Męski różaniec wyrusza z placu przed kościołem po porannej Mszy św.
 12. W tym tygodniu w piątek podczas Mszy św. o godzinie 18:00 Ks. Bp. Wojciech Skibicki udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Ostatnie spotkania – próby dla młodzieży w tym tygodniu w środę i w czwartek o godzinie 19:00. Obecność obowiązkowa.
 13. Za tydzień w niedzielę będzie można tradycyjnie już nabyć kalendarz misyjny naszego Zgromadzenia na rok 2022.
 14. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ++ Mariannę Kaszlewicz oraz Annę Samoszuk. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…