XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
  2. Dziś przypada miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy od 14:00 do 18:00.
  3. Przed kościołem dziś można tradycyjnie już nabyć kalendarz misyjny naszego Zgromadzenia na rok 2022. Bóg zapłać za składane ofiary na cele misyjne Oblatów.
  4. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła; w czwartek św. Marcina z Tours, biskupa; w piątek św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika; w sobotę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  5. W czwartek 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny o godzinie 13:00.
  6. Wypominki – modlitwa wstawiennicza w intencji naszych bliskich zmarłych do 8 listopada włącznie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  7. Decyzją Penitencjarii Apostolskiej przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami. Można go zyskać dla jednego zmarłego jeden raz na dzień. Ponadto wierni, którzy odwiedzą kościół albo kaplicę w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłym i odmówią: Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą w Dzień Zaduszny zyskać odpust zupełny. Można go uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych aż do końca Dnia Zadusznego.
  8. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby naszej Caritas parafialnej na pomoc dla potrzebujących.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.