UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
  2. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy św. o godz. 18:00 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za publiczne odmówienia tego aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.Dzisiejsza uroczystość to także patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza, dziękujemy ministrantom angażującym się w pomoc w sprawowaniu Eucharystii i nabożeństw. Życzymy im Bożego błogosławieństwa, radości i gorliwości w służbie przy ołtarzu. Zapraszamy też nowych chłopców do dołączenia do grona ministrantów.
  1. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Karola Wagę, prefekta studiów Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Będzie on głosił kazania, a po Mszy św. będziemy mogli nabyć seminaryjny kalendarz.
  2. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Panu organiście, chórzystom, członkom scholi oraz nauczycielom muzyki życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętej Patronki. W środę wspominamy św. Andrzeja Dung – Lac i towarzyszy; w czwartek św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę – patronkę kolejarzy.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego.
  4. Decyzją Penitencjarii Apostolskiej przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami. Można go zyskać dla jednego zmarłego jeden raz na dzień.
  5. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
  6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ++ Helenę Nehring, Wiktorię Miśtal i Brygidę Sulkowską. Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…