II NIEDZIELA ADWENTU

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 14:00 – 18:00.
  3. Trwamy w okresie Adwentu, radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00, a w soboty Adwentu zapraszamy na mszę świętą roratnią w języku łacińskim o godzinie UWAGA: 6:30 rano zamiast 7:00, wszyscy koniecznie zabierzmy ze sobą lampiony lub świece.
  4. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Mikołaja Biskupa, we wtorek św. Ambrożego Biskupa i Doktora Kościoła, w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – święto patronalne naszego Zgromadzenia
  5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Zachęcamy do przynoszenia produktów spożywczo-chemicznych, jako dary dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary składamy do kosza przy bocznym ołtarzu aż do świąt. Można również przed kościołem nabyć opłatki na wigilijna wieczerzę.
  6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 11:30 poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do sakramentu I Komunii Świętej.
  7. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.