OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
 2. Trwamy w ostatnim etapie Adwentu, radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Zapraszamy na Roraty w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godzinie 18:00 oraz na ostatnią Mszę św. roratnią w piątek o godzinie 7:00. Koniecznie zabierzmy ze sobą lampiony lub świece.
 3. Dziś swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz – o. Dariusz. Dziękuję mu bardzo za zaangażowanie w życie naszej parafii, życząc Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi na każdy dzień.
 4. Okazja do spowiedzi świętej przedświątecznej, codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą. Dodatkowo w środę i czwartek, okazja do spowiedzi
  od 17:00 – 18:00 oraz po mszy św. wieczornej do ostatniego penitenta. W Wigilię dodatkowa okazja do spowiedzi od godziny 8:00 – 10:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment.
 5. Z racji świętowania Wigilii Bożego Narodzenia w naszych rodzinach, łamania się opłatkiem i modlitwy przy stole, w Wigilię (piątek) nie ma Mszy św. o godzinie 18:00. Pasterka w noc Bożego Narodzenia w naszym kościele o godzinie 22:00 i 24:00.
 6. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte jak w każdą niedzielę z wyjątkiem godziny 7:00. W drugi dzień świąt porządek Mszy jak w każdą niedzielę.
 7. Dziękujemy za przynoszone w czasie Adwentu dary dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Możemy składać je jeszcze do czwartku włącznie do kosza wystawionego w kościele. Zachęcam również do dzielenia się żywnością i przynoszenia jej do lodówki ustawionej nieopodal kościoła. Podzielmy się z potrzebującymi tym co nieraz nam zostaje z obiadu zamiast wyrzucać.
 8. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza nadal świece na stół wigilijny. Można również przed kościołem nabyć opłatki na wigilijna wieczerzę.
 9. W tym roku zgodnie z komunikatem Ks. Bpa Jacka Jezierskiego wywieszonym w gablocie, kierując się troską o zdrowie nas wszystkich, nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich rodzin – kolędy. Kolęda odbywać się będzie jedynie na wyraźne zaproszenie przez wiernych. W związku z tym rodziny i osoby pragnące przyjąć kapłana z błogosławieństwem proszę, aby do wystawionej skrzynki wrzuciły karteczkę z nazwiskiem, adresem i numerem telefonu. Następnie ustalimy datę kolędy i poinformujemy. Rozpoczniemy odwiedziny na zaproszenie zaraz po świętach.
 10. Jak już wspominaliśmy pragniemy od 1 stycznia przeżywać rekolekcje osobistego oddania Maryi. Będą one odbywały się przez 33 dni i zakończą się uroczystym oddaniem Matce Bożej 2 lutego. Każdego dnia wspólnie będzie można trwać w przygotowaniu do tego wydarzenia podczas codziennej – wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pomocą będą prowadzone rozważania. Zdajemy sobie sprawę z trudności codziennego uczestnictwa w kościele dla wielu osób pracujących czy chorych. Dla nich będzie okazja do przygotowania się w domu. Pomocą są przygotowane materiały do nabycia przed kościołem w formie książki i nagrań audio. Będziemy jeszcze ogłaszali i przypominali o szczegółach.
 11. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
 12. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.