OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

02.01.2022r.

 

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 14:00 – 18:00.
  3. W tym roku zgodnie z komunikatem Ks. Bpa Jacka Jezierskiego wywieszonym w gablocie nie odbywają się tradycyjne odwiedziny duszpasterskie rodzin. Kolęda odbywa się jedynie na wyraźne zaproszenie przez wiernych. Rodziny i osoby które chcą jeszcze przyjąć kapłana z błogosławieństwem proszę, aby do wystawionej w kruchcie kościoła skrzynki wrzuciły karteczkę z nazwiskiem, adresem i numerem telefonu. Poinformujemy o wizycie telefonicznie. Zgłoszenia do przyjęcia kolędy prosimy dokonać do jutra. 01.2022r. Msza święta kolędowa w intencji wszystkich mieszkańców parafii o godzinie 10:00.
  4. Od wczoraj 1 stycznia przeżywamy rekolekcje osobistego oddania Maryi. Rekolekcje trwają 33 dni. Zakończą się one uroczystym oddaniem Matce Bożej 2 lutego. Każdego dnia zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z rekolekcyjnym rozważaniem. Zdajemy sobie sprawę z trudności codziennego uczestnictwa w kościele dla wielu osób pracujących czy chorych. Można do oddania również przygotować się przeżywając nauki rekolekcyjne w domu. Pomocą są przygotowane materiały do nabycia przed kościołem w formie książki i nagrań audio. Pliki również każdego dnia będą pojawiały się na naszym parafialnym profilu na facebooku i stronie internetowej.
  5. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła.
  6. W czwartek wieczorem zapraszamy na piękny koncert świąteczny pt. Raduj się świecie. Zaśpiewa znany nam dobrze Iława Gospel Singers. Koncert o godzinie 20:00 w kościele. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to piękne wydarzenie.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 8:00
  8. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ++ Adama Falkowskiego, Waldemara Kwietnia oraz Jarosława Olszewskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…