Czwarta Niedziela Zwykła

 30.01.2022 r.

 

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Jana Bosko – kapłana i założyciela zgromadzenia księży salezjanów. W sobotę – wspomnienie św. Agaty wraz z poświęceniem chleba ku jej czci na zakończenie Mszy św.
  3. W środę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. z błogosławieństwem świec (gromnic) o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego.
  4. Codziennie po wieczornej Mszy św. trwamy podczas adoracji w naszych rekolekcjach Oddanie 33. Zbliżamy się do końca, czyli do dnia uroczystego oddania Maryi, które nastąpi 2 lutego w środę wieczorem. W kolejnych dniach, podczas rekolekcji omówimy szczegóły tego nabożeństwa oddania. Serdecznie zapraszamy.
  5. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja powołaniowa od 17:00-18:00 i nabożeństwo po mszy wieczornej. W piątek obchód chorych od godziny 8:00, z wyjątkiem chorych odwiedzanych przez o. Piotra. Odwiedzi on swoich chorych tydzień później 11 lutego. W piątek po wieczornej mszy nabożeństwo pierwszo piątkowe. W sobotę nabożeństwo pierwszo sobotnie po porannej mszy i męski różaniec ulicami Iławy.
  6. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
  7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.
  8. Zwracam się z prośbą do wszystkich chętnych o pomoc przy sprzątaniu dekoracji świątecznej. Zapraszam w czwartek 3 lutego na godzinę 8:00 rano do kościoła. Potrzeba zarówno mężczyzn i ich siły do rozbiórki jak i pań do lżejszych prac kosmetycznych.
  9. Wybiegając nieco w przyszłość chciałem poinformować, że 13 lutego, w niedzielę za dwa tygodnie, o godzinie 13:00 TV POLONIA przeprowadzi transmisję Eucharystii na cały świat z naszej świątyni. Mszy św. przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. bp. Jacek Jezierski. W związku z tym 13 lutego nie będzie Mszy św. o godzinie 10:00 z powodu przygotowań technicznych do transmisji. Za tydzień jeszcze o tym przypomnę, ale już teraz można poinformować wasze rodziny rozsiane po Polsce i w świecie o tym fakcie.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ++ Teresę Mankiewicz, Romana Osickiego i Wiesława Wawrowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…