TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
  2. Gościmy dziś o. Marka Ochlaka OMI Dyrektora Prokury Misyjnej z Poznania, towarzyszą mu o. Mariusz Kasperski OMI – misjonarz z Madagaskaru i siostra Urszula z Prokury z Poznania. Dziękujemy za tą dzisiejszą animację misyjną i wygłoszone słowo. Po mszach św. na placu przed kościołem można wesprzeć dzieło misyjne Misjonarzy Oblatów nabywając dewocjonalia i pamiątki misyjne. Po mszy św. o godzinie 13:00 misyjne spotkanie w salce parafialnej – serdecznie zapraszamy.
  3. Dziś I niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 14:00 do 18:00.
  4. Rozpoczęliśmy maryjny miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17:30. A o godzinie 21:00 zapraszamy na wspólną modlitwę w godzinie apelu jasnogórskiego.
  5. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła; we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski; w środę wspomnienie św. Floriana, męczennika.
  6. 3 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski msze święte według porządku niedzielnego. O godzinie 13:00 uroczysta Msza św. w intencji ojczyzny i o pokój na świecie.
  7. W tym tygodniu przypada również I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek adoracja w intencji powołań od 17:00 do 18:00 i nabożeństwo powołaniowe po wieczornej Mszy św. W piątek obchód chorych od godziny 8:00 i nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy św. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszo sobotnie po porannej Mszy św. a po nim zapraszamy wszystkich mężczyzn na męski różaniec ulicami Iławy.
  8. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności: ++ Jadwigę Kościńską oraz Aleksandrę Jurczak.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…