OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

  05.06.2022

 

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
  2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odśpiewanie lub recytację Hymnu do Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej diakona Adama Jończaka OMI z Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze, który dzisiaj głosi słowo Boże. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na działalność naszego oblackiego seminarium w Obrze. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  4. Dziś również I niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 14:00 – 18:00.
  5. Na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godzinie 17:30.
  6. W liturgii tygodnia wspominamy: Jutro w poniedziałek Święto NMP, Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  7. Wspólnota NINIWA zaprasza młodzież na Festiwal Życia w Kokotku, który odbędzie się w dniach 4-10 lipca. To organizowane przez Oblatów największe chrześcijańskie wydarzenie plenerowe na Śląsku. Festiwal Życia to: koncerty, warsztaty, konferencje, modlitwa, okazja do poznania ciekawych ludzi, duchowej refleksji i po prostu dobrej zabawy. W tym roku będą z nami  m.in. Kamil Bednarek, Roksana Węgiel, Luxtorpeda. Więcej informacji na plakatach i u o. Piotra, który z młodzieżą z Iławy wybiera się na festiwal. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii o. Jana Wlazłego OMI, tego dnia będzie można złożyć ofiarę na organizację Festiwalu Życia.
  8. Młodzież z Niniwy chce przygotować w tym roku tzw. dywan kwiatowy na Boże Ciało. Wszyscy którzy mogą wesprzeć swoimi ogródkowymi kwiatami, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. zapisując swój adres. Młodzież przyjedzie i odbierze kwiaty.
  9. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ++ Lidię Lewandowską.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…