OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Trójcy Świętej

  12.06.2022

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. Dziś druga niedziela miesiąca. Bóg zapłać za składane ofiary na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 3. Gościmy dzisiaj o Jana Wlazłego OMI, który głosi Słowo Boże, zapraszając do udziału i wsparcia Festiwalu Życia. Po mszach świętych przed kościołem można złożyć ofiarę na organizację tego młodzieżowego wydarzenia. Bóg Zapłać o. Janowi za słowo a wszystkim za składane ofiary.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte tego dnia o godz. 7.00, 8.30, 10.00 z procesją do czterech ołtarzy, następnie po zakończeniu procesji około godz. 13.00 i o godz. 18.00. Procesja przejdzie ulicami: Kościelną, Niepodległości, Jagiellończyka, przecinając Barlickiego, Ireny Sendlerowej, Aleję Jana Pawła II, przejdzie ulicą Dąbrowskiego, Konstytucji 3 Maja i zakończy się na rynku Starego Miasta błogosławieństwem na cztery strony świata.
 5. Proszę o przygotowanie chorągwi, także proszę o przyozdobienie okien i obejść naszych domów i mieszkań. Jeśli to możliwe proszę również o udekorowanie trasy przejścia procesji. Niech nasz liczny udział w procesji będzie pięknym wyznaniem wiary w Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do sypania kwiatków wszystkie dziewczynki pierwszokomunijne i inne chętne, a chłopców pierwszokomunijnych również zapraszamy do udziału w uroczystej procesji przy Panu Jezusie. Bardzo proszę również o przynoszenie płatków kwiatów do sypania dla dziewczynek z naszych ogródków. Próba dla dzieci chętnych do sypania kwiatków w środę po wieczornej Mszy św.
 6. Dyspensa Biskupa Elbląskiego: Obowiązujące prawo Kościoła określa piątek, jako dzień pokuty. W Polsce, obowiązuje katolików w piątki wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W trosce o spokój sumienia ludzi wierzących, udzielam katolikom diecezji elbląskiej i przebywającym w jej granicach, dyspensy od obowiązującego prawa. Chodzi o piątek 17 czerwca 2022 r., po uroczystości Bożego Ciała. Równocześnie proszę: o modlitwę i hojność (jałmużnę) dla biednych i znajdujących się w potrzebie.
 7. Młodzież z Niniwy chce przygotować w tym roku również tzw. dywan kwiatowy na Boże Ciało. Wszyscy którzy mogą wesprzeć swoimi ogródkowymi kwiatami, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. zapisując swój adres. Młodzież przyjedzie i odbierze kwiaty.
 8. Od czwartku w przez całą oktawę Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy świętej razem z codzienną procesją w Oktawie Bożego Ciała.
 9. Na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godzinie 17:30.
 10. W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo Po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. O godzinie 20:00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej. Zachęcam do przyniesienia spisanych na kartkach próśb do Matki Bożej Fatimskiej, które odczytamy podczas nabożeństwa. Na nabożeństwo koniecznie zabieramy ze sobą świece.
 11. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w środę po Mszy św. wieczornej w kościele.
 12. Wspólnota NINIWA zaprasza młodzież na Festiwal Życia w Kokotku, który odbędzie się w dniach 4-10 lipca. Więcej informacji na plakatach i u o. Piotra, który z młodzieżą z Iławy wybiera się na festiwal.
 13. Za tydzień w niedzielę o godzinie 13:00 swój Jubileusz kapłaństwa będzie obchodził o. Tomasz Kościński OMI pochodzący z Iławy. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Jubilata.
 14. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem. Dziś również Gość Extra o cudach eucharystycznych. Polecamy.