IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2023 r.

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.,
 2. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu. Dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 17.30. Z tej racji nie ma piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 3. Przez cały Wielki Post Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej zaprasza do wspólnej modlitwy Liturgiczną Modlitwą Dnia. Wspólna jutrznia od poniedziałku do piątku o godzinie 5:40.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w środę o godzinie 19:00 w salce parafialnej. Obecność obowiązkowa.
 5. Spotkanie Dorosłych Lektorów Słowa Bożego w czwartek po mszy św. wieczornej w salce parafialnej.
 6. W piątek 24-go marca po Mszy św. wieczornej obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu I komunii świętej.
 7. Nadchodzące wydarzenia w Iławie::
 • Parafia NPNMP organizuje V Ekstremalną Drogę Krzyżową 24 marca w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 20:00. Długość trasy to 40 km. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 • Koło Radia Maryja przy parafii NPNMP zaprasza do wspólnej modlitwy obronie świętości Jana Pawła II. Modlitwa przy krzyżu milenijnym 25 marca w sobotę o godzinie 15:00.
 • Parafia św. Andrzeja Boboli serdecznie zaprasza mieszkańców Iławy i okolic do wzięcia udziału w drodze krzyżowej poświęconej Janowi Pawłowi II na odcinku 22 kilometrów w dniu 31 marca 2023 roku. Jest to piątek przed Niedzielą Palmową.Droga Krzyżowa rozpoczyna się o godzinie 17:30. Wyruszy spod kościoła naLipowym Dworze przez Kamień Duży, Mały, Windyki, Wolę Kamieńską, Tynwałd,Gizerek, Szałkowo i zakończy się ponownie na Lipowym Dworze. Z naszej parafiipragniemy wspólnie wziąć udział w Drodze Krzyżowej. Zapraszamy o godzinie 16:30 zbiórka na placu przed kościołem.
  Wyruszymy w białym marszu obrony dobrego imienia świętego papieża w kierunku parafii na Lipowym Dworze. Ubierzmy się na biało, weźmy białe chusty, szaliki. Dalej pójdziemy w modlitwie podczas Drogi Krzyżowej a osoby starsze, które nie dadzą rady pójść dalej powrócą do swoich domów
 1. Na iławskim cmentarzu powstaje grób/pomnik dziecka utraconego. Będzie to pomnik Maryi trzymającej maleńkie dziecko autorstwa naszej parafianki p. Anny Łożyńskiej. Za tydzień po każdej Mszy św. przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę na to dzieło.
 2. Za tydzień w sobotę będziemy przeżywali Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Przed kościołem dziś bezpłatnie rozdajemy gazetę dotyczącą Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy osoby pragnące podjąć duchową adopcję do zapisania się już dziś na listę u p. kościelnego. Swoje przyrzeczenie adopcji będzie można złożyć podczas Mszy świętej porannej w sobotę.
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem. Można również nabyć paschaliki na stół wielkanocny.
 4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności + Bolesława Żurawskiego.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…