OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.,
 2. Dziś V. Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.
 3. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu. Dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 17.30. Z tej racji nie ma piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 4. Przez cały Wielki Post Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej zaprasza do wspólnej modlitwy Liturgiczną Modlitwą Dnia. Wspólna jutrznia od poniedziałku do piątku o godzinie 5:40.
 5. Parafia św. Andrzeja Boboli serdecznie zaprasza mieszkańców Iławy i okolic do wzięcia udziału w drodze krzyżowej poświęconej Janowi Pawłowi II na odcinku 22 kilometrów w najbliższy piątek 31 marca 2023 roku. Jest to piątek przed Niedzielą Palmową. Droga Krzyżowa rozpoczyna się o godzinie 17:30. Wyruszy spod kościoła naLipowym Dworze przez Kamień Duży, Mały, Windyki, Wolę Kamieńską, Tynwałd, Gizerek, Szałkowo i zakończy się ponownie na Lipowym Dworze.

Z naszej parafii pragniemy wspólnie wziąć udział w tej Drodze Krzyżowej. Zapraszamy o godzinie 16:30 zbiórka na placu przed kościołem przy oblackim krzyżu. Wyruszymy w białym marszu obrony dobrego imienia świętego papieża – Jana Pawła II, w kierunku parafii na Lipowym Dworze. Ubierzmy się na biało, weźmy białe chusty, szaliki. Dalej pójdziemy w modlitwie podczas Drogi Krzyżowej a osoby starsze, które nie dadzą rady pójść dalej powrócą do swoich domów. Zachęcam wszystkich do licznego udziału. Osoby starsze zwłaszcza zapraszam na pierwszą część – biały marsz.

 1. Na iławskim cmentarzu powstaje grób/pomnik dziecka utraconego. Będzie to pomnik Maryi trzymającej maleńkie dziecko autorstwa naszej parafianki p. Anny Łożyńskiej. Dziś po mszach świętych zbieramy ofiary na ten cel. Będzie to miejsce pochówku, ale też miejsce modlitwy, refleksji i przeżywania żałoby po utracie dziecka. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła poszanowania życia od poczęcia. W kolejne niedziele zbiórka będzie również w innych parafiach naszego miasta.
 2. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem. Można również nabyć paschaliki na stół wielkanocny.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenia palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja o godzinie 11:30 wyruszy z placu kościelnego spod krzyża.

UWAGA!!! Ogłaszamy konkurs o puchar proboszcza za największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Można wykonać palmę samodzielnie lub rodzinnie. Można skrzyknąć się w bloku całą klatką z sąsiadami. Można skrzyknąć się z sąsiadami całej ulicy („Gajerek” do dzieła).  Prezentacja palm podczas uroczystej procesji o godzinie 11:30. Techniki dowolne. Kryterium największa i najpiękniejsza.  Regulaminu konkursu brak 😉 Życzymy dobrej wspólnej zabawy podczas przygotowań.

 1. Parafialny Zespół Caritas organizuje pomoc świąteczną dla potrzebujących z naszej parafii. Można się włączyć przynosząc produkty spożywczo – chemiczne do wystawionego kosza od dziś aż do świąt.
 2. Ofiary na kwiaty do grobu pańskiego można wrzucać do czarnej skarbony przy bocznym wyjściu z kościoła. Bóg Zapłać.
 3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności + Waldemara Szczypińskiego.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…