OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

  28.05.2023 r.

 

 1. Serdecznie witamy w naszej świątyni wszystkich parafian, turystów i gości.
 2. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odśpiewanie hymnu : O, Stworzycielu Duchu Przyjdź.
 3. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego – święto NMP Matki Kościoła.
 4. Trwamy w maryjnym miesiącu maju. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17:30. A o godzinie 21:00 zapraszamy na wspólną modlitwę w godzinie apelu jasnogórskiego przy grocie Matki Bożej.
 5. Rozpoczynamy w czwartek miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do NSPJ codziennie o godzinie 17:30.
 6. W czwartek przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci Boże ogarniamy modlitwą, życząc wszelkich Bożych łask.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek adoracja w intencji powołań od 17:00 do 18:00 i nabożeństwo powołaniowe po wieczornej Mszy św. W piątek obchód chorych od godziny 8:00 i nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Mszy św. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie po porannej Mszy św. i męski różaniec, który tradycyjnie już rusza po Mszy porannej spod groty Matki Bożej.
 8. Od wczoraj mamy nowego kapłana o. Damiana Majcherczaka OMI. Gratulujemy Ojcu Damianowi, życząc Darów Ducha Świętego w kapłańskim posługiwaniu. Nasza radość jest wielka dlatego, że o. Damian otrzymał obediencję do dalszej pracy w naszej iławskiej parafii. Już teraz serdecznie zapraszamy na Prymicyjną Mszę Świętą, którą o. Damian odprawi w naszej parafii 18 czerwca o godzinie 11:30.
 9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 19:00 w salce parafialnej. Obecność obowiązkowa.
 10. Młodzież z Niniwy chce przygotować w tym roku tzw. dywan kwiatowy na Boże Ciało. Wszyscy którzy mogą wesprzeć swoimi ogródkowymi kwiatami, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. zapisując swój adres. Młodzież przyjedzie i odbierze kwiaty.
 11. Wspólnota młodzieżowa NINIWA zaprasza na Festiwal Życia w Kokotku. To największy katolicki festiwal, który odbędzie się pomiędzy 3 a 9 lipca. W programie koncerty, konferencje, warsztaty, modlitwa. Więcej informacji na plakatach i u o. Piotra. Zapisy również u o. Piotra.
 12. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem, można nabyć też książki przybliżające postać naszego założyciela św. Eugeniusza de Mazenoda.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności: + Apolinarego Has.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…