OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Najświętszej Trójcy

  4.06.2023 r.

 1. Serdecznie witamy w naszej świątyni wszystkich parafian, turystów i gości.
 2. Dziś Niedziela Najświętszej Trójcy. Gościmy dziś świeżo wyświęconego diakona Artura Pawlaka OMI z naszego obrzańskiego seminarium. Głosi on słowo Boże i zbiera ofiary na formację przyszłych kapłanów. Bóg zapłać za składane ofiary.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do NSPJ codziennie o godzinie 17:30.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 19:00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
 5. Młodzież z Niniwy chce przygotować po raz kolejny tzw. dywan kwiatowy na Boże Ciało. Wszyscy którzy mogą wesprzeć swoimi ogródkowymi kwiatami, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. zapisując swój adres. Młodzież przyjedzie i odbierze kwiaty.
 6. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte tego dnia o godz. 7.00, 8.30, 10.00 z procesją do czterech ołtarzy, następnie po zakończeniu procesji około godz. 13.00 i o godz. 18.00. Procesja przejdzie ulicami: Kościelną, Niepodległości, Jagiellończyka, przecinając Barlickiego, Ireny Sendlerowej, Aleję Jana Pawła II, przejdzie ulicą Dąbrowskiego, Konstytucji 3 Maja i zakończy się na rynku Starego Miasta błogosławieństwem na cztery strony świata.
 7. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy, chorągwi, baldachimu, także proszę o przyozdobienie okien i obejść naszych domów i mieszkań. Jeśli to możliwe proszę również o udekorowanie trasy przejścia procesji. Niech nasz liczny udział w procesji będzie pięknym wyznaniem wiary w Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do sypania kwiatków wszystkie dziewczynki pierwszokomunijne i inne chętne, a chłopców pierwszokomunijnych również zapraszamy do udziału w uroczystej procesji jako asysta przy Panu Jezusie. Bardzo proszę również o przynoszenie płatków kwiatów do sypania dla dziewczynek z naszych ogródków. Próba dla dzieci chętnych do sypania kwiatków w środę po wieczornej Mszy św.
 8. Przed kościołem można nabyć plansze eucharystyczne do ozdobienia naszych okien na Boże Ciało, ofiary wspierają nasz trwający remont.
 9. Od czwartku w przez całą oktawę Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy świętej razem z codzienną procesją w Oktawie Bożego Ciała.
 10. Biskup elbląski udziela dyspensy na piątek po uroczystości Bożego Ciała, od nakazu kościelnego prawa, które zobowiązuje do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (kan. 1251 KPK). Równocześnie prosi o umiar oraz zachowanie trzeźwości. Dyspensa dotyczy katolików diecezji elbląskiej oraz osób, które przebywać będą na jej terenie. Biskup prosi także o udzielenie jałmużny (materialnego wsparcia) ubogim.
 11. Trwają zapisy na pielgrzymkę dziękczynną do Gietrzwałdu dla dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii Świętej. Koszt 55 zł (transport + obiad). Zapisy i szczegóły u o. Damiana.
 12. Wspólnota młodzieżowa NINIWA zaprasza na Festiwal Życia w Kokotku. To największy katolicki festiwal, który odbędzie się pomiędzy 3 a 9 lipca. W programie koncerty, konferencje, warsztaty, modlitwa. Więcej informacji na plakatach i u o. Piotra. Zapisy również u o. Piotra.
 13. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem, można nabyć też książki przybliżające postać naszego założyciela św. Eugeniusza de Mazenoda.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności: + Józefę Szczucką.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…