OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

29.06.2024r.

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
  2. Trwa sezon wakacyjny. Wszystkim życzymy pięknej pogody i dobrego czasu wypoczynku. Jednocześnie zapraszamy do bliższej relacji z Jezusem.
  3. Żeglarzy, wodniaków i wszystkich wypoczywających w Iławie i okolicy przez cały okres wakacyjny zapraszamy na dodatkową Mszę św. niedzielną o godzinie 21:00.
  4. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna będzie tylko w soboty od 8:00 – 10:00. Pilne sprawy prosimy załatwiać po mszach świętych w zakrystii.
  5. Trwają dalsze prace przy naszym zabytku. Bardzo dziękuję za okazywane wsparcie modlitewne i finansowe dla trwających prac.
  6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce pieszej do LIP. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 7:00 w parafii NPNMP w Iławie. Wymarsz ok. godz: 7:45. Po drodze obiad w Targowisku Dolnym. Powrót zaplanowany PKS-em Iława podstawionym bezpośrednio po uroczystościach. Osoby, które nie są w stanie iść pieszo mogą pojechać PKS-em o godzinie 14:15 i powrócić również autobusem po uroczystościach.
  7. W liturgii tygodnia wspominamy: w środę św. Tomasza apostoła; w piątek św. Marię Goretti; w sobotę bł. Marię Teresę Ledóchowską.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek adoracja powołaniowa od 17-18 i nabożeństwo po mszy wieczornej, w piątek nabożeństwo do NSPJ po wieczornej mszy św., w sobotę nabożeństwo pierwszo sobotnie po porannej Eucharystii.
  9. Wszystkich mężczyzn młodszych i starszych zapraszamy na męski różaniec ulicami miasta w sobotę po porannej Mszy św. Rozpoczęcie tradycyjnie przy grocie Matki Bożej, a po różańcu męskie spotkanie przy porannej kawie.
  10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.