OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.07.2018r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości wypoczywających na wakacjach w naszym mieście i parafii.
 2. Witamy serdecznie o. Dominika Zwierzychowskiego OMI naszego nowego wikariusza. Życzymy ojcu Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej w naszej parafii i zapewniamy o naszej modlitwie. Ojciec Dominik po każdej mszy św. będzie udzielał prymicyjnego błogosławieństwa.
 3. Ruszyła nowa strona internetowa naszej parafii pod nowym adresem przemienienie.oblaci.pl. Zachęcamy do odwiedzania. Przed kościołem będą rozdawane karteczki z nowym adresem strony.
 4. Dziś o godzinie 7:45 wyruszyła pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Lipach. Szczegółowy plan uroczystości wywieszony jest w gablocie, gdyby ktoś chciał jeszcze dołączyć.
 5. W tym tygodniu we wtorek obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła, w tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo powołaniowe, w piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa a w sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej. Okazja do spowiedzi w I piątek miesiąca od 15:00 -18:00.
 6. Na bocznym ołtarzu wystawiona jest skrzynka, do której można składać prośby, które będą omadlane przez pielgrzymów w drodze na Jasną Górę.
 7. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna jest czynna jedynie w soboty w godzinach od 8:00 do 10:00. Pilne sprawy prosimy zgłaszać w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
 8. W sezonie wakacyjnym dodatkowa Msza Św. w niedziele i święta o godzinie 21:00
 9. Parafialny Zespół Caritas w miesiącu lipcu zawiesza swoją działalność z racji urlopów.
 10. Przed kościołem zostały zamontowane nowe stojaki dla rowerów. Bardzo proszę wszystkich użytkowników jednośladów o parkowanie w tym wyznaczonym miejscu. W przyszłości parking rowerowy zostanie objęty dodatkowo monitoringiem.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 12. Wojewoda warmińsko – mazurski apeluje do rolników o zgłaszanie strat w uprawach w wyniku długotrwałej suszy. Złożenie wniosku do urzędu gminy uruchamia procedurę oszacowania szkód i uzyskania rekompensaty. Wzory wniosków znajdują się na stronie internetowej Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Pomocy udzielają pracownicy urzędów gminy oraz organizacji rolniczych.