OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

29.07.2018r.

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości wypoczywających na wakacjach w naszym mieście i parafii.
  2. Przypominamy o nowym adresie strony internetowej naszej parafii przemienienie.oblaci.pl. Zachęcamy do odwiedzania.
  3. W tym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, w środę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora kościoła. w sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Otoczmy w tym dniu szczególną modlitwą naszego proboszcza o. Andrzeja, który przebywa w Rumunii prowadząc Europejskie Spotkanie Powołaniowe dla młodzieży Europy. W tym tygodniu również przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo w intencji powołań, w I piątek adoracja NS i okazja do spowiedzi od godziny 15:00-18:00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W I sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie do Matki Bożej.
  4. W czwartek, 2 sierpnia, można uzyskać odpust zupełny, tzw. odpust Porcjunkuli związany z kaplicą Matki Bożej Anielskiej. Warunkami uzyskania odpustu są: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii świętej, modlitwa w intencji Ojca Świętego oraz nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie modlitw “Ojcze nasz” i “Wierzę w Boga”.
  5. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień, tradycyjnie miesiąc trzeźwości narodu polskiego. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych w tym miesiącu.
  6. Za tydzień w poniedziałek wielkie święto naszej Parafii – Odpust Przemienienia Pańskiego. Już teraz zapraszamy i prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu w codziennych obowiązkach. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. Łukasz Krauze OMI wykładowca z WSD w Obrze. Szczegółowy plan podamy w przyszłą niedzielę.
  7. W okresie wakacji w naszym kościele zapraszamy na dodatkową Mszę Św. w niedziele i święta o godzinie 21:00 a kancelaria parafialna jest czynna tylko w soboty od 8:00 do 10:00. Pilne sprawy prosimy zgłaszać w tygodniu po wieczornej Mszy św.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ++ Zofię Goniszewską i Czesława Kulkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…