OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.2019

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. Środą Popielcową rozpoczęliśmy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Wykorzystajmy dobrze ten czas pokuty przygotowując się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W czasie Wielkiego Postu powstrzymujemy się od udziału w zabawach. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, który w naszej parafii sprawowany jest pół godziny przed każdą Mszą świętą i dodatkowo w piątki od 15-18. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu. Dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 17.30. Z tej racji nie będzie piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej poprowadzą grupy parafialne według wywieszonego w gablocie grafiku. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 4. W Wielkim Poście również Koronka do Bożego Miłosierdzia. Odmawiamy ją codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 15:00.
 5. Przed kościołem u ministrantów można odebrać skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Zachęcam do włączenia się w to dzieło Caritasu. Skarbonki z jałmużną przynosimy w Niedzielę Miłosierdzia, to jest tydzień po Świętach Wielkanocnych.
 6. Wielkopostne Rekolekcje Parafialne będziemy przeżywali od III Niedzieli Wielkiego Postu 24 marca. Wygłosi je o. Krzysztof Jamrozy OMI – Mistrz Nowicjatu z Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Szczegółowy plan rekolekcji będziemy rozdawali w przyszłą niedzielę.
 7. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na misje ad gentes. Proszę Wspólnotę Przyjaciół Misji Oblackich o zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki.
 8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy A w poniedziałek o godzinie 18:45 w salce parafialnej.
 9. Parafia św. Andrzeja Boboli zaprasza na Kurs Przedmałżeński. Rozpoczęcie dziś o godzinie 18:00. Kurs potrwa sześć kolejnych niedziel.
 10. Wczoraj swoje imieniny obchodził o. Dominik Zwierzychowski OMI. Ojcu Dominikowi dziękujemy za zaangażowanie w życie naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych na drodze kapłańskiego posługiwania. Zapewniamy go o naszej modlitwie.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ++ Krystynę Gomoliszek i Henryka Wrzesińskiego.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..