28 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
 2. Od soboty powiat iławski znajduje się w czerwonej strefie. Kościół jest na bieżąco dezynfekowany, by zminimalizować ryzyko zakażenia. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust. Prosimy również o dezynfekcję dłoni. W tym celu przy wejściach stoją bezdotykowe stacje do dezynfekcji. W trosce o siebie nawzajem bądźmy odpowiedzialni, w tym wyraża się nasze realizowanie w praktyce przykazania miłości bliźniego.
 3. Przypominamy również, aby zgodnie z zaleceniami Ks. Bpa Jacka Jezierskiego osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na rękę podchodziły na początku kolejki jako pierwsze, a dopiero później osoby pragnące przyjąć komunię świętą do ust.
 4. Zgodnie z nowymi wskazaniami Biskupa Elbląskiego (10 października 2020) w czasie obostrzeń sanitarnych, związanych z jesienną falą epidemii, zostaje zawieszona działalność wspólnot i grup parafialnych. Wydawało się że jesień będzie łaskawsza i dlatego ks. biskup zachęcał do spotkań i zgromadzeń. Sytuacja się zmieniła. Musimy przetrwać zły czas unikając spotkań.
 5. Dziś druga niedziela miesiąca Bóg zapłać za składane ofiary na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 6. Dziś również zbiórka na stypendia dla młodzieży z Dzieła Nowego Tysiąclecia z okazji XX Dnia Papieskiego. Zbiórka do koszyczka przed kościołem.
 7. Comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu przełożona z ubiegłej niedzieli będzie dzisiaj od godz. 14 do 18.
 8. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa – dziewicy i doktora Kościoła, piątek św. Jadwigi śląskiej, a sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 9. We wtorek ostatni w tym roku dzień fatimski po mszy św. wieczornej o godzinie 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 20:00 różaniec fatimski z procesją ze światłami. Zachęcamy do przyniesienia spisanych na kartkach próśb do Matki Bożej Fatimskiej, które odczytamy podczas nabożeństwa. Zabierzmy ze sobą świece.
 10. W środę 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej: nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy błogosławieństwa Bożego i satysfakcji w wychowywaniu nowych pokoleń Polaków.
 11. W czwartek 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętajmy o rodzicach, których spotkała tragedia utraty. W cierpieniu jako ludzie, a tym bardziej jako chrześcijanie, pragniemy być razem i iść razem dalej.
 12. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godzinie 17:30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 16:00
 13. W środę spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania grupa druga. Spotkanie w kościele o godzinie 18:00.
 14. Przed nami wielkie wydarzenie w parafii. Odbywa się raz na 10 lat. Misje parafialne, które będziemy przeżywali od 17-25 października. Poprowadzą je ojcowie Arkadiusz Sędzielowski i Robert Grabka OMI. Po każdej Mszy św. modlimy się o dobre przygotowanie nas do tego wydarzenia. Zachęcam by w tej intencji modlić się również w naszych domach. Szatan walczy aby popsuć nam ten czas. Dobrze zaplanujmy czas przemiany i odnowienia naszej parafii. Już teraz mówmy o misjach wszystkim w rodzinie, sąsiadom i zachęcajmy siebie nawzajem do gorliwego udziału w tym świętym czasie. Od minionego czwartku aż do najbliższego piątku trwamy również na adoracji Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po wieczornej Mszy św. aż do godziny 20:00. Modlimy się za misje święte w naszej parafii, aby mimo trudnego czasu mogły się spokojnie odbyć.

UWAGA. PLAN KOLEJNYCH DNI MISJI BĘDZIE MODYFIKOWANY NA BIEŻĄCO ZGODNIE Z PANUJĄCĄ SYTUACJĄ. Już teraz informujemy, że będzie dodatkowa Msza Święta wieczorna każdego dnia w czasie Misji Świętych.

 1. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
 2. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.
 3. U ministrantów przed kościołem można otrzymać kartki na Wypominki. Czytelnie wypełnione przynosimy od następnej niedzieli do zakrystii.
 4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności: ++ Ewę Jarentewicz i Krystynę Stolarską. Wieczny odpoczynek…