XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

24.10.2021 r.

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
 2. Gościmy dziś o. Krzysztofa Neringa OMI z naszego nowo budującego się klasztoru i kościoła w Opolu. Dziękujemy mu za wygłoszone Słowo Boże. Po Mszy św. o. Krzysztof przed kościołem zbiera ofiary na dalszą budowę. Bóg zapłać za składane ofiary i wsparcie.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”.
 4. Nabożeństwa różańcowe w październiku codziennie o godzinie 17:30. Zapraszamy na nie wszystkich dorosłych jak również dzieci.
 5. Rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na rok 2022. Zapraszamy do kancelarii parafialnej w najbliższą środę od godziny 15:00.
 6. W tym tygodniu spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się
  w formie indywidualnej rozmowy w kancelarii parafialnej. W środę o godzinie 19:00 dla kandydatów z grupy 3, a w czwartek o godzinie 19:00 dla kandydatów
  z grupy 4.
 7. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Jest to dzień imienin o. Tadeusza – kapelana Zakładu Karnego w Iławie. Życzymy Ojcu Tadeuszowi Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi w tej wymagającej posłudze.
 8. Zapraszamy na kolejną Iławską Noc Świętych. Jest to wyjątkowa okazja, by powierzyć się wielu świętym i błogosławionym w znaku ich relikwii. 31 października rozpoczynamy Mszą św. o godzinie 18:00 w naszym kościele. Po Mszy będziemy trwali na modlitwie i czuwaniu ze świętymi. Wyjdziemy również w procesji na plac kościelny ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych, ogarniemy modlitwą miasto i mieszkańców. Modlitwę zakończymy oddaniem czci Bogu i świętym. Zabierzmy ze sobą świece a dzieci zachęcamy by ubrały strój jakiegoś świętego patrona. Zawierzmy się tego wieczoru orędownictwu świętych i błogosławionych, którzy będą obecni w znaku ich relikwii.
 9. W dniach od 11-14 listopada w Obrze odbędzie się jesienny, doroczny zjazd Niniwy – czyli wszystkich wspólnot młodzieżowych prowadzonych przez Oblatów w Polsce. Zapraszamy młodzież od 15 roku życia do wspólnego wyjazdu. Całkowity koszt to 140 zł. Zapisy do końca października u o. Piotra.
 10. U ministrantów przed kościołem można otrzymać kartki na wypominki. Wypisane kartki przynosimy tylko do zakrystii po Mszach świętych. Zostaną one przydzielone od razu na dany dzień. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk.
 11. Za tydzień w niedzielę będziemy gościli pana Zygmunta Romanowskiego, który da świadectwo uzdrowienia z paraliżu. Wykona pieśni religijne wirtuozyjnie grając na gitarze. Po Mszy św. o godzinie 13:00 odbędzie się jego ok. 40 minutowy koncert na który już teraz zapraszamy. Będzie można nabyć płyty CD i książki artysty. Towarzyszyć mu będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Krzysztof Stroński.
 12. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ++ Włodzimierza Wachowiaka oraz Wojciecha Miłoska.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…