OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ŚW. RODZINY

 

  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian, turystów i gości.
  2. Jutro (w poniedziałek) wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelistę – na zakończenie Mszy błogosławieństwo wina; we wtorek – święto świętych Młodzianków po mszach św. błogosławieństwo dzieci. W piątek przypada ostatni dzień starego roku, wspomnienie św. Sylwestra. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Zapraszamy do udziału.
  3. W sobotę Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie ma Mszy o godz. 7.00.
  4. W tym roku zgodnie z komunikatem Ks. Bpa Jacka Jezierskiego wywieszonym w gablocie, kierując się troską o zdrowie nas wszystkich, nie odbywają się tradycyjne odwiedziny duszpasterskie rodzin. Kolęda odbywać się będzie jedynie na wyraźne zaproszenie przez wiernych. W związku z tym rodziny i osoby pragnące przyjąć kapłana z błogosławieństwem proszę, aby do wystawionej w kruchcie kościoła skrzynki wrzuciły karteczkę z nazwiskiem, adresem i numerem telefonu. Następnie ustalimy datę kolędy i poinformujemy. Rozpoczynamy odwiedziny na zaproszenie od wtorku 28-go grudnia. Plan wywieszony jest w gablocie. Poinformujemy również o wizycie telefonicznie. Zgłoszenia do przyjęcia kolędy prosimy dokonać do nowego roku.
  5. Jak już wspominaliśmy pragniemy od 1 stycznia przeżywać rekolekcje osobistego oddania Maryi. Rekolekcje trwają 33 dni. Zakończą się uroczystym oddaniem Matce Bożej 2 lutego. Każdego dnia zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z rekolekcyjnym rozważaniem. Zdajemy sobie sprawę z trudności codziennego uczestnictwa w kościele dla wielu osób pracujących czy chorych. Można do oddania również przygotować się przeżywając nauki rekolekcyjne w domu. Pomocą są przygotowane materiały do nabycia przed kościołem w formie książki i nagrań audio. Pliki również każdego dnia będą pojawiały się na naszym parafialnym profilu na facebooku
  6. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień do dyspozycji wiernych na prywatną modlitwę.
  7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ++ Stanisławę Deptułę i Irenę Jackowską. Wieczny

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…