Uroczystość Rocznicy Poświęcenia

Własnego Kościoła

  30.10.2022 r.

 

 1. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.
 3. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem.
 4. We wtorek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po południu zapraszamy do uczestnictwa w procesjach żałobnych na cmentarzach: na ul. Ostródzkiej rozpoczęcie o godzinie 14:00, na ul. Piaskowej o godzinie 15:00, na ul. Wyszyńskiego o godzinie 16:00.
 5. W środę obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. dzień zaduszny. Msze św. o godzinie 7:00, 9:00 i 18:00.
 6. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać (dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej) jeden raz na dzień. Ponadto wierni, którzy odwiedzą kościół albo kaplicę w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią: Ojcze nasz i Wierzę, mogą w Dzień Zaduszny zyskać odpust zupełny. Można go zyskać od południa uroczystości Wszystkich Świętych aż do końca Dnia Zadusznego.
 7. U ministrantów przed kościołem można otrzymać kartki na wypominki. Wypisane przynosimy do zakrystii po Mszach świętych. Zostaną one przydzielone od razu na dany dzień. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk.
 8. Wypominki – modlitwa wstawiennicza w intencji naszych bliskich zmarłych – codziennie pół godziny przed mszą św. wieczorną od 2 listopada.
 9. W liturgii tygodnia wspominamy: w piątek św. Karola Boromeusza, Biskupa.
 10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek adoracja w intencji powołań od 17:00 do 18:00 i nabożeństwo powołaniowe po Mszy św. wieczornej. Obchód chorych w piątek od godziny 8:00 a po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do NSPJ. W Sobotę nabożeństwo maryjne po porannej Mszy św.
 11. Jak w każdą I sobotę zapraszamy mężczyzn młodszych i starszych do wspólnej modlitwy różańcowej. Męski różaniec wyrusza z placu przed kościołem po porannej Mszy św.
 12. Za tydzień w niedzielę będzie można tradycyjnie już nabyć kalendarz misyjny naszego Zgromadzenia na rok 2023 i wesprzeć ofiarą dzieło misyjne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ++ Irenę Kalwas, Stanisława Szlieske, Bogdana Czeszejko oraz Janinę Maleszewską. Wieczny odpoczynek…..