6 NIEDZIELA WIELKANOCY

  14.05.2023 r.

  1. Serdecznie witamy w naszej świątyni wszystkich parafian, turystów i gości.
  2. Dziś druga niedziela miesiąca. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na cele remontowe w naszej świątyni.
  3. Trwamy w maryjnym miesiącu maju. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17:30. A o godzinie 21:00 zapraszamy na wspólną modlitwę w godzinie apelu jasnogórskiego przy grocie Matki Bożej.
  4. W przyszłą niedzielę przypada kolejna rocznica narodzin dla nieba założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów MN. Serdecznie zapraszamy wszystkich z tej okazji do wspólnego świętowania w rodzinie oblackiej. Parafialny dzień św. Eugeniusza pełen niespodzianek rozpoczniemy o godzinie 15:00 w nowo powstałym domu św. Eugeniusza na klasztornym podwórku.
  5. W przyszłą niedzielę o godzinie 11:30 Uroczystość I Komunii Świętej. Wcześniej w sobotę o godzinie 10:00 dzieci przystąpią po raz pierwszy do sakramentu I spowiedzi świętej.

Próby dla dzieci przygotowujących się to tego wydarzenia w poniedziałek, wtorek, środę i piątek po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa.

  1. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu autobusem do Obry na święcenia kapłańskie naszego diakona Damiana w sobotę 27 maja br. Zapisy w zakrystii. Kosztem jest tylko wyżywienie. Serdecznie zapraszamy.
  2. Wspólnota młodzieżowa NINIWA zaprasza na Festiwal Życia w Kokotku. To największy katolicki festiwal, który odbędzie się pomiędzy 3 a 9 lipca. W programie koncerty, konferencje, warsztaty, modlitwa. Więcej informacji na plakatach i u o. Piotra. Zapisy również u o. Piotra.
  3. Szkoła Podstawowa nr5 zaprasza na festyn rodzinny 20 maja od godziny 12:00 – 17:00. Szczegóły w gablocie na plakacie.
  4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem, można nabyć też książki przybliżające postać naszego założyciela św. Eugeniusza de Mazenoda.
  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności: + Józefa Bółkowskiego.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…