WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

21.05.2023 r.

 

  1. Serdecznie witamy w naszej świątyni wszystkich parafian, turystów i gości.
  2. Dziś w Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego przypada również kolejna rocznica narodzin dla nieba założyciela naszego Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów MN. Serdecznie zapraszamy wszystkich z tej okazji do wspólnego świętowania w rodzinie oblackiej. Parafialny dzień św. Eugeniusza pełen niespodzianek rozpoczniemy o godzinie 15:00 w nowo powstałym domu św. Eugeniusza na klasztornym podwórku. W programie modlitwa, konferencja i wspólna biesiada.
  3. Trwamy w maryjnym miesiącu maju. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17:30. A o godzinie 21:00 zapraszamy na wspólną modlitwę w godzinie apelu jasnogórskiego przy grocie Matki Bożej.
  4. W tym tygodniu przypada Dzień Matki. Wszystkie kochane mamy ogarniamy wdzięczną modlitwą, życząc promiennych uśmiechów na co dzień. Zmarłe mamy przez wstawiennictwo naszej wspólnej Matki Maryi polecamy Bożemu miłosierdziu.
  5. Zapraszamy serdecznie na koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu chóru Camerata pod przewodnictwem p. Honoraty Cybuli. Koncert w czwartek 25-go maja o godzinie 18:40 w naszym kościele. Zabierzmy ze sobą nasze mamy na muzyczną ucztę.
  6. W tym tygodniu ogarnijmy szczególną modlitwą naszego Diakona Damiana Majcherczaka OMI. Przeżywa on ważny czas w życiu, swoje rekolekcje przed przyjęciem święceń kapłańskich. Jednocześnie zapraszamy do wspólnego wyjazdu autobusem do Obry na jego święcenia kapłańskie. Wyjazd za tydzień w sobotę 27 maja br. o godzinie 4:00 rano z placu kościelnego, powrót w późnych godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii. Kosztem jest tylko własne wyżywienie. Serdecznie zapraszamy.
  7. Wspólnota młodzieżowa NINIWA zaprasza na Festiwal Życia w Kokotku. To największy katolicki festiwal, który odbędzie się pomiędzy 3 a 9 lipca. W programie koncerty, konferencje, warsztaty, modlitwa. Więcej informacji na plakatach i u o. Piotra. Zapisy również u o. Piotra.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępnej po Mszy św. przed kościołem, można nabyć też książki przybliżające postać naszego założyciela św. Eugeniusza de Mazenoda.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności: ++ Kazimierę Rosmanowską, Kordulę Ostrowską i Wandę Pasikowską.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…